Zapadła decyzja ws. Pucharu Billie Jean King. Jest nowy gospodarz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Andy Cheung / Na zdjęciu: reprezentacja Francji została mistrzem świata w 2019 roku
Getty Images / Andy Cheung / Na zdjęciu: reprezentacja Francji została mistrzem świata w 2019 roku
zdjęcie autora artykułu

Władze Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) doszły do porozumienia ws. organizacji turnieju finałowego Pucharu Billie Jean King w 2021 roku.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwotnie finałowe zmagania w ramach Pucharu Billie Jean King (dawniej Fed Cup) miały się odbyć w kwietniu 2020 roku w Budapeszcie. Z powodu pandemii COVID-19 zawodów nie rozegrano. Przeniesiono je na kwiecień 2021 roku, ale Węgrzy nie byli zainteresowani ich organizacją.

Wobec powyższego ITF rozpoczął poszukiwania nowego terminu oraz gospodarza turnieju. Ustalono, że 12 ekip powalczy o tytuł mistrza świata w dniach 1-6 listopada na dwóch kortach twardych w hali O2 Arena w Pradze.

Ponieważ zmienił się gospodarz, z turnieju wycofała się drużyna Węgier. Zespół Czech miał już pewne miejsce w zawodach, dlatego promocję otrzymała ekipa Kanady, najwyżej notowana w światowym rankingu spośród tych, które wcześniej nie uzyskały prawa gry (Kanada przegrała w kwalifikacjach).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: świetna forma żony Kota. A zaledwie kilka miesięcy temu urodziła dziecko

W Pradze będzie rywalizować 12 kobiecych zespołów, które podzielono na cztery grupy. Do półfinału awansują tylko ich zwycięzcy. Triumfator i finalista będą mieli zagwarantowane prawo gry w turnieju finałowym Pucharu Billie Jean King w 2022 roku. Pozostałe 10 ekip powalczy w przyszłorocznych kwalifikacjach.

Na decyzję ws. organizacji turnieju finałowego Pucharu Billie Jean King czekała również Polska. Biało-Czerwone wygrały w kwietniu baraż z Brazylią i dzięki temu uzyskały prawo gry w kwalifikacjach. To oznacza, że Polki poznają kolejne przeciwniczki po zakończeniu listopadowych zawodów Pradze.

Przypomnijmy, że jesienią odbędzie się również turniej finałowy Pucharu Davisa. W dniach 25 listopada - 5 grudnia 18 męskich zespołów będzie rywalizować w Turynie, Innsbrucku i Madrycie. Półfinały i finał odbędą się w hiszpańskiej stolicy.

Faza grupowa turnieju finałowego Pucharu Billie Jean King 2021: Grupa A: Francja, Rosyjska Federacja Tenisowa (RTF), Kanada Grupa B: Australia, Białoruś, Belgia Grupa C: USA, Hiszpania, Słowacja Grupa D: Czechy, Niemcy, Szwajcaria

Czytaj także: Miłe złego początki Magdy Linette. Polka nie powalczy o tytuł w Cleveland Polak zatrzymany w II rundzie BNP Paribas Polish Cup

Źródło artykułu: