KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

US Open: Program i wyniki kobiet (drabinka)

Iga Świątek i Magda Linette reprezentują Polskę w turnieju singla kobiet wielkoszlemowego US Open 2021. Tytułu w Nowym Jorku broni Japonka Naomi Osaka. Najwyżej rozstawiona została Australijka Ashleigh Barty.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Naomi Osaka, mistrzyni US Open 2020 PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Naomi Osaka, mistrzyni US Open 2020

Mecze Igi Świątek oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com
US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57,5 mln dolarów

finał:

sobota, 11 września

Emma Raducanu (Wielka Brytania, Q) - Leylah Fernandez (Kanada) 6:4, 6:3

półfinał:

czwartek, 9 września

Emma Raducanu (Wielka Brytania, Q) - Maria Sakkari (Grecja, 17) 6:1, 6:4
Leylah Fernandez (Kanada) - Aryna Sabalenka (Białoruś, 2) 7:6(3), 4:6, 6:4

ćwierćfinał:

środa, 8 września

Emma Raducanu (Wielka Brytania, Q) - Belinda Bencić (Szwajcaria, 11) 6:3, 6:4
Maria Sakkari (Grecja, 17) - Karolina Pliskova (Czechy, 4) 6:4, 6:4

wtorek, 7 września

Leylah Fernandez (Kanada) - Elina Switolina (Ukraina, 5) 6:3, 3:6, 7:6(5)
Aryna Sabalenka (Białoruś, 2) - Barbora Krejcikova (Czechy, 8) 6:1, 6:4

IV runda (1/8 finału):

poniedziałek, 6 września

Emma Raducanu (Wielka Brytania, Q) - Shelby Rogers (USA) 6:2, 6:1
Belinda Bencić (Szwajcaria, 11) - Iga Świątek (Polska, 7) 7:6(12), 6:3
Karolina Pliskova (Czechy, 4) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 14) 7:5, 6:4
Maria Sakkari (Grecja, 17) - Bianca Andreescu (Kanada, 6) 6:7(2), 7:6(6), 6:3

niedziela, 5 września

Elina Switolina (Ukraina, 5) - Simona Halep (Rumunia, 12) 6:3, 6:3
Leylah Fernandez (Kanada) - Andżelika Kerber (Niemcy, 16) 4:6, 7:6(5), 6:2
Barbora Krejcikova (Czechy, 8) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 9) 6:3, 7:6(4)
Aryna Sabalenka (Białoruś, 2) - Elise Mertens (Belgia, 15) 6:4, 6:1

III runda (1/16 finału):

sobota, 4 września

Shelby Rogers (USA) - Ashleigh Barty (Australia, 1) 6:2, 1:6, 7:6(5)
Emma Raducanu (Wielka Brytania, Q) - Sara Sorribes (Hiszpania) 6:0, 6:1
Belinda Bencić (Szwajcaria, 11) - Jessica Pegula (USA, 23) 6:2, 6:4
Iga Świątek (Polska, 7) - Anett Kontaveit (Estonia, 28) 6:3, 4:6, 6:3
Karolina Pliskova (Czechy, 4) - Ajla Tomljanović (Australia) 6:3, 6:2
Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 14) - Warwara Graczewa (Rosja) 6:1, 6:4
Maria Sakkari (Grecja, 17) - Petra Kvitova (Czechy, 10) 6:4, 6:3
Bianca Andreescu (Kanada, 6) - Greet Minnen (Belgia, LL) 6:1, 6:2

piątek, 3 września

Elina Switolina (Ukraina, 5) - Daria Kasatkina (Rosja, 25) 6:4, 6:2
Simona Halep (Rumunia, 12) - Jelena Rybakina (Kazachstan, 19) 7:6(11), 4:6, 6:3
Andżelika Kerber (Niemcy, 16) - Sloane Stephens (USA) 5:7, 6:2, 6:3
Leylah Fernandez (Kanada) - Naomi Osaka (Japonia, 3) 5:7, 7:6(2), 6:4
Barbora Krejcikova (Czechy, 8) - Kamilla Rachimowa (Rosja, LL) 6:4, 6:2
Garbine Muguruza (Hiszpania, 9) - Wiktoria Azarenka (Białoruś, 18) 6:4, 3:6, 6:2
Elise Mertens (Belgia, 15) - Ons Jabeur (Tunezja, 20) 6:3, 7:5
Aryna Sabalenka (Białoruś, 2) - Danielle Collins (USA, 26) 6:3, 6:3

II runda (1/32 finału):

czwartek, 2 września

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Clara Tauson (Dania) 6:1, 7:5
Shelby Rogers (USA) - Sorana Cirstea (Rumunia) 7:5, 6:2
Sara Sorribes (Hiszpania) - Su-Wei Hsieh (Tajwan) 6:1, 6:3
Emma Raducanu (Wielka Brytania, Q) - Shuai Zhang (Chiny) 6:2, 6:4
Belinda Bencić (Szwajcaria, 11) - Martina Trevisan (Włochy) 6:3, 6:1
Jessica Pegula (USA, 23) - Misaki Doi (Japonia) 6:3, 6:2
Anett Kontaveit (Estonia, 28) - Jil Teichmann (Szwajcaria) 6:4, 6:1
Iga Świątek (Polska, 7) - Fiona Ferro (Francja) 3:6, 7:6(3), 6:0
Karolina Pliskova (Czechy, 4) - Amanda Anisimova (USA) 7:5, 6:7(5), 7:6(7)
Ajla Tomljanović (Australia) - Petra Martić (Chorwacja, 30) 7:6(6), 6:4
Warwara Graczewa (Rosja) - Paula Badosa (Hiszpania, 24) 6:4, 6:4
Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 14) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja, Q) 6:2, 5:7, 6:2
Petra Kvitova (Czechy, 10) - Kristyna Pliskova (Czechy, Q) 7:6(4), 6:2
Maria Sakkari (Grecja, 17) - Katerina Siniakova (Czechy) 6:4, 6:2
Greet Minnen (Belgia, LL) - Ludmiła Samsonowa (Rosja) 6:4, 6:4
Bianca Andreescu (Kanada, 6) - Lauren Davis (USA) 6:4, 6:4
Andżelika Kerber (Niemcy, 16) - Anhelina Kalinina (Ukraina) 6:3, 6:2

środa, 1 września

Elina Switolina (Ukraina, 5) - Rebeka Masarova (Hiszpania, Q) 6:2, 7:5
Daria Kasatkina (Rosja, 25) - Marketa Vondrousova (Czechy) 3:6, 6:4, 6:4
Jelena Rybakina (Kazachstan, 19) - Caroline Garcia (Francja) 6:1, 6:4
Simona Halep (Rumunia, 12) - Kristina Kucova (Słowacja, LL) 6:3, 6:1
Sloane Stephens (USA) - Cori Gauff (USA, 21) 6:4, 6:2
Leylah Fernandez (Kanada) - Kaia Kanepi (Estonia) 7:5, 7:5
Naomi Osaka (Japonia, 3) - Olga Danilović (Serbia, Q) walkower
Barbora Krejcikova (Czechy, 8) - Christina McHale (USA) 6:3, 6:1
Kamilla Rachimowa (Rosja, LL) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 32) 6:4, 6:1
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 18) - Jasmine Paolini (Włochy) 6:3, 7:6(1)
Garbine Muguruza (Hiszpania, 9) - Andrea Petković (Niemcy) 6:4, 6:2
Elise Mertens (Belgia, 15) - Valentini Grammatikopoulou (Grecja, Q) 6:2, 6:2
Ons Jabeur (Tunezja, 20) - Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia) 6:0, 6:1
Danielle Collins (USA, 26) - Kaja Juvan (Słowenia) 6:4, 6:2
Aryna Sabalenka (Białoruś, 2) - Tamara Zidansek (Słowenia) 6:3, 6:1

I runda:

wtorek, 31 sierpnia

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Wiera Zwonariowa (Rosja) 6:1, 7:6(7)
Clara Tauson (Dania) - Clara Burel (Francja) 7:5, 6:0
Shelby Rogers (USA) - Madison Brengle (USA) 6:4, 6:0
Sorana Cirstea (Rumunia) - Weronika Kudermetowa (Rosja, 29) 7:6(5), 3:6, 6:0
Sara Sorribes (Hiszpania) - Karolina Muchova (Czechy, 22) 6:2, 7:6(3)
Su-Wei Hsieh (Tajwan) - Claire Liu (USA) 6:1, 6:4
Shuai Zhang (Chiny) - Hailey Baptiste (USA, WC) 6:3, 6:4
Emma Raducanu (Wielka Brytania, Q) - Stefanie Vögele (Szwajcaria, LL) 6:2, 6:3
Belinda Bencić (Szwajcaria, 11) - Arantxa Rus (Holandia) 6:4, 6:4
Martina Trevisan (Włochy) - Coco Vandeweghe (USA, WC) 6:1, 7:5
Misaki Doi (Japonia) - Storm Sanders (Australia, WC) 7:6(3), 6:3
Jessica Pegula (USA, 23) - Anastazja Potapowa (Rosja) 6:2, 6:2
Anett Kontaveit (Estonia, 28) - Samantha Stosur (Australia) 6:3, 6:0
Jil Teichmann (Szwajcaria) - Cristina Bucsa (Hiszpania, Q) 6:3, 6:4
Fiona Ferro (Francja) - Nao Hibino (Japonia) 6:1, 6:4
Iga Świątek (Polska, 7) - Jamie Loeb (USA, Q) 6:3, 6:4

Karolina Pliskova (Czechy, 4) - Catherine McNally (USA, WC) 6:3, 6:4
Amanda Anisimova (USA) - Zarina Dijas (Kazachstan) 7:5, 6:2
Ajla Tomljanović (Australia) - Katie Volynets (USA, WC) 6:3, 6:1
Petra Martić (Chorwacja, 30) - Dalma Galfi (Węgry, Q) 6:3, 6:2
Paula Badosa (Hiszpania, 24) - Alison van Uytvanck (Belgia) 6:4, 6:3
Warwara Graczewa (Rosja) - Nuria Parrizas-Diaz (Hiszpania, Q) 5:7, 6:0, 6:2
Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja, Q) - Ashlyn Krueger (USA, WC) 7:5, 6:7(3), 6:3
Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 14) - Alison Riske (USA) 6:4, 6:2
Petra Kvitova (Czechy, 10) - Polona Hercog (Słowenia) 6:1, 6:2
Kristyna Pliskova (Czechy, Q) - Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:4, 6:3
Katerina Siniakova (Czechy) - Anastasija Sevastova (Łotwa) 7:6(6), 6:3
Maria Sakkari (Grecja, 17) - Marta Kostiuk (Ukraina) 6:4, 6:3
Greet Minnen (Belgia, LL) - Nadia Podoroska (Argentyna) 6:4, 1:6, 6:3
Ludmiła Samsonowa (Rosja) - Katie Boulter (Wielka Brytania, Q) 6:3, 6:2
Lauren Davis (USA) - Wiktoria Tomowa (Bułgaria, LL) 6:2, 2:6, 6:3
Bianca Andreescu (Kanada, 6) - Viktorija Golubić (Szwajcaria) 7:5, 4:6, 7:5

poniedziałek, 30 sierpnia

Elina Switolina (Ukraina, 5) - Rebecca Marino (Kanada, Q) 6:2, 6:3
Rebeka Masarova (Hiszpania, Q) - Ana Bogdan (Rumunia) 6:7(9), 7:6(2), 7:6(9)
Marketa Vondrousova (Czechy) - Elena-Gabriela Ruse (Rumunia, Q) 7:5, 6:0
Daria Kasatkina (Rosja, 25) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria) 6:2, 6:1
Jelena Rybakina (Kazachstan, 19) - Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) 6:2, 6:3
Caroline Garcia (Francja) - Harriet Dart (Wielka Brytania, Q) 6:7(6), 6:4, 6:2
Kristina Kucova (Słowacja, LL) - Ann Li (USA) 7:5, 6:1
Simona Halep (Rumunia, 12) - Camila Giorgi (Włochy) 6:4, 7:6(3)
Andżelika Kerber (Niemcy, 16) - Dajana Jastremska (Ukraina) 3:6, 6:4, 7:6(3)
Anhelina Kalinina (Ukraina) - Mayar Sherif (Egipt, LL) 4:6, 6:1, 6:1
Sloane Stephens (USA) - Madison Keys (USA) 6:3, 1:6, 7:6(7)
Cori Gauff (USA, 21) - Magda Linette (Polska) 5:7, 6:3, 6:4
Kaia Kanepi (Estonia) - Julia Putincewa (Kazachstan, 31) 2:6, 7:6(4), 6:2
Leylah Fernandez (Kanada) - Ana Konjuh (Chorwacja, Q) 7:6(3), 6:2
Olga Danilović (Serbia, Q) - Alycia Parks (USA, WC) 6:3, 7:5
Naomi Osaka (Japonia, 3) - Marie Bouzkova (Czechy) 6:4, 6:1

Barbora Krejcikova (Czechy, 8) - Astra Sharma (Australia, Q) 6:0, 6:4
Christina McHale (USA) - Emma Navarro (USA, WC) 6:1, 7:6(5)
Kamilla Rachimowa (Rosja, LL) - Kristina Mladenović (Francja) 2:6, 6:2, 6:3
Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 32) - Sara Errani (Włochy) 6:3, 6:2
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 18) - Tereza Martincova (Czechy) 6:4, 6:0
Jasmine Paolini (Włochy) - Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) 6:3, 6:4
Andrea Petković (Niemcy) - Irina-Camelia Begu (Rumunia) 6:2, 7:6(3)
Garbine Muguruza (Hiszpania, 9) - Donna Vekić (Chorwacja) 7:6(4), 7:6(5)
Elise Mertens (Belgia, 15) - Rebecca Peterson (Szwecja) 3:6, 7:6(5), 7:6(5)
Valentini Grammatikopoulou (Grecja, Q) - Anna Blinkowa (Rosja) 6:3, 6:2
Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia) - Ivana Jorović (Serbia) 6:2, 6:2
Ons Jabeur (Tunezja, 20) - Alize Cornet (Francja) 7:5, 7:5
Danielle Collins (USA, 26) - Carla Suarez (Hiszpania) 6:2, 6:4
Kaja Juvan (Słowenia) - Heather Watson (Wielka Brytania) 6:1, 6:4
Tamara Zidansek (Słowenia) - Bernarda Pera (USA) 6:4, 7:6(4)
Aryna Sabalenka (Białoruś, 2) - Nina Stojanović (Serbia) 6:4, 6:7(4), 6:0

Drabinka turnieju kobiet US Open 2021

Czytaj także:
Elina Switolina poskromicielką Francuzek
Białoruś po 18 latach ma mistrza turnieju ATP Tour

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: polska mistrzyni i 110 kg ciężaru. Jest moc!
Czy Ashleigh Barty wygra turniej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×