US Open: dwa maratońskie i dwa szybkie sety w meczu Andrieja Rublowa. Roberto Bautista i Felix Auger-Aliassime bez strat

Dwa sety zakończone tie breakami i dwa gładko wygrane przez faworyta - taki przebieg miał mecz II rundy US Open 2021, w którym Andriej Rublow pokonał Pedro Martineza. Roberto Bautista i Felix Auger-Aliassime zmierzą się o awans do 1/8 finału.

Marcin Motyka
Andriej Rublow PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Andriej Rublow
Mecz II rundy US Open 2021 Andrieja Rublowa z Pedro Martinezem miał dwie fazy. Przez pierwsze 120 minut faworyzowany Rosjanin miał sporo problemów z niżej notowanym, ale ambitnie grającym rywalem, w efekcie po dwóch rozgrywkach tie breakowych na tablicy wyników niespodziewanie widniał remis. Jednak od trzeciej partii zarysowała się wyraźna przewaga Rublowa. Moskwianin zdominował wydarzenia na korcie i ostatecznie zwyciężył 7:6(2), 6:7(5), 6:1, 6:1.

W ciągu prawie trzech godzin rywalizacji, na kilka chwil przerwanej z powodu opadów deszczu, Rublow zaserwował 18 asów, jeden raz został przełamany, wykorzystał sześć z 15 break pointów, posłał 67 zagrań kończących, popełnił 35 niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 144 punkty, o 38 więcej od Hiszpana.

Rozstawiony z numerem piątym Rosjanin w III rundzie zmierzy się z Francesem Tiafoe'em. Amerykanin w środę pod dachem na Louis Armstrong Stadium sprawił radość miejscowym kibicom i bardzo pewnie (6:1, 6:2, 7:5) wygrał z Guido Pellą.

Bez straty seta do 1/16 finału awansował także Roberto Bautista. Oznaczony numerem 18. Hiszpan zapisał na swoim koncie jednego asa, osiem przełamań oraz 20 uderzeń wygrywających i w 101 minut pokonał 6:1, 6:3, 6:2 Emila Ruusuvuoriego, pogromcę z I rundy Kamila Majchrzaka.

Kolejnym rywalem Bautisty będzie Felix Auger-Aliassime, z którym ma bilans 1-1. Rozstawiony z numerem 12. Kanadyjczyk ograł 7:6(5), 6:3, 6:2 innego Hiszpana, Bernabe Zapatę, "szczęśliwego przegranego" z eliminacji.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57,5 mln dolarów
środa, 1 września

II runda gry pojedynczej:

Andriej Rublow (Rosja, 5) - Pedro Martinez (Hiszpania) 7:6(2), 6:7(5), 6:1, 6:1
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 12) - Bernabe Zapata (Hiszpania, LL) 7:6(5), 6:3, 6:2
Roberto Bautista (Hiszpania, 18) - Emil Ruusuvuori (Finlandia) 6:1, 6:3, 6:2
Frances Tiafoe (USA) - Guido Pella (Argentyna) 6:1, 6:2, 7:5