Jelena Rybakina rywalką Magdy Linette w Ostrawie. Wielkoszlemowa mistrzyni za burtą

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Jelena Rybakina
PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Jelena Rybakina

Turniej w Ostrawie (WTA 500) trwa od poniedziałku, a nie ma już w nim Andżeliki Kerber. Pierwszy mecz wygrała Kazaszka Jelena Rybakina, która będzie rywalką Magdy Linette.

W głównej drabince imprezy w Ostrawie znalazły się cztery wielkoszlemowe mistrzynie. Jedną z nich była Andżelika Kerber (WTA 15), która odpadła już w I rundzie. Niemka przegrała 2:6, 3:6 z Jil Teichmann (WTA 42). W ciągu 72 minut była liderka rankingu popełniła cztery podwójne błędy. Uzyskała trzy przełamania, a sama własne podanie oddała sześć razy.

Jelena Rybakina (WTA 16) pokonała 6:1, 6:3 Weronikę Kudermetową (WTA 31). W drugim secie Kazaszka od 1:3 zdobyła pięć gemów z rzędu. W ciągu 77 minut posłała sześć asów i zgarnęła 25 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła cztery z pięciu break pointów i wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie. W II rundzie Rybakina zmierzy się z Magdą Linette.

Niesamowitym dreszczowcem kibiców uraczyły Czeszki. Tereza Martincova (WTA 61) zwyciężyła 5:7, 6:4, 7:6(7) Katerinę Siniakovą (WTA 50). Druga z nich w trzecim secie prowadziła 3:1, a największe emocje miały miejsce w tie breaku. Tenisistka z Hradec Kralove odskoczyła na 5-0, ale miała tylko jedną piłkę meczową, przy 6-5. Martincova do II rundy awansowała po maratonie trwającym trzy godziny i sześć minut.

Siniakova popełniła siedem podwójnych błędów. Wypracowała sobie 10 break pointów, a Martincova miała ich 20. Obie tenisistki zaliczyły po sześć przełamań. Kolejną rywalką 26-latki z Pragi będzie Anastazja Pawluczenkowa (WTA 13), finalistka tegorocznego Rolanda Garrosa. Rosjanka w 93 minuty pokonała 7:6(3), 6:1 Anę Konjuh (WTA 77). Złota medalistka olimpijska w mikście z Tokio zaserwowała sześć asów i zdobyła 28 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów.

J&T Banka Ostrava Open, Ostrawa (Czechy) WTA 500, kort twardy w hali, pula nagród 565,5 tys. dolarów wtorek, 21 września

I runda gry pojedynczej:

Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 5) - Ana Konjuh (Chorwacja, Q) 7:6(3), 6:1 Jelena Rybakina (Kazachstan, 7) - Weronika Kudermetowa (Rosja) 6:1, 6:3 Jil Teichmann (Szwajcaria) - Andżelika Kerber (Niemcy, 6) 6:2, 6:3 Tereza Martincova (Czechy, WC) - Katerina Siniakova (Czechy, WC) 5:7, 6:4, 7:6(7)

wolne losy: Iga Świątek (Polska, 1); Petra Kvitova (Czechy, 2); Belinda Bencić (Szwajcaria, 3) Maria Sakkari (Grecja, 4)

Czytaj także: Metz: niespełna godzina emocji w "polskim" meczu debla. Hubert Hurkacz rozgrzał się przed singlem Znamy pierwsze uczestniczki WTA Finals. Iga Świątek ciągle w grze

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Magda Linette pokona Jelenę Rybakinę?