Kim Clijsters zagrała w Indian Wells po 10 latach. Niebywały maraton Włoszki z Czeszką

Wydarzeniem turnieju w Indian Wells (WTA 1000) był powrót Kim Clijsters. Belgijka w Kalifornii wystąpiła po raz pierwszy od 2011 roku. Niesamowity maraton zafundowały kibicom Włoszka Martina Trevisan i Czeszka Marie Bouzkova.

Kim Clijsters Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Kim Clijsters
Kim Clijsters (WTA 1476) jeszcze nie wygrała meczu po wznowieniu kariery. W ubiegłym roku w Dubaju zanotowała pierwszy występ od US Open 2012. Odpadła w I rundzie, podobnie jak później w Monterrey i US Open. W 2021 roku nie powiodło się jej w Chicago i Indian Wells. W Kalifornii uległa 1:6, 6:2, 2:6 Katerinie Siniakovej (WTA 53).

W ciągu 96 minut Clijsters popełniła dziewięć podwójnych błędów, a jej rywalka zrobiła o jeden mniej. Obie tenisistki stworzyły sobie po dziewięć break pointów. Belgijka wykorzystała trzy, a sama została przełamana sześć razy. W swojej karierze zdobyła cztery wielkoszlemowe tytuły w singlu, trzy w US Open (2005, 2009, 2010) i jeden w Australian Open (2011). W Indian Wells triumfowała w 2003 i 2005 roku. W II rundzie Siniakova spotka się z Andżeliką Kerber.

Ana Konjuh (WTA 78) pokonała 6:2, 6:2 Annę Karolinę Schmiedlovą (WTA 85). W ciągu 84 minut Chorwatka zaserwowała 11 asów i zdobyła 22 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery z pięciu break pointów i zaliczyła pięć przełamań. W II rundzie zmierzy się ze Słowenką Tamarą Zidansek.

Martina Trevisan (WTA 66) zwyciężyła 6:4, 6:7(8), 6:4 Marie Bouzkovą (WTA 93). Czeszka podniosła się ze stanu 4:6, 2:4. Obroniła dwie piłki meczowe w tie breaku i doprowadziła do trzeciej partii. W niej z 0:2 wyszła na 3:2 i zmarnowała pięć break pointów na 4:2. Cztery z pięciu kolejnych gemów padło łupem Włoszki. Mecz trwał trzy godziny i 52 minuty.

Viktorija Golubić (WTA 46) zwyciężyła 6:1, 4:6, 6:3 Marketę Vondrousovą (WTA 37) po godzinie i 52 minutach. Czeszka popełniła 11 podwójnych błędów. Szwajcarka wykorzystała osiem z 14 break pointów. Jej kolejną rywalką będzie Greczynka Maria Sakkari.

Caroline Garcia (WTA 59) wygrała 5:7, 6:4, 6:0 z Kirsten Flipkens (WTA 132). W trwającym dwie godziny i dziewięć minut spotkaniu Francuzka posłała siedem asów i zgarnęła 42 z 59 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Anastasija Sevastova (WTA 65) pokonała 3:6, 6:2, 6:0 Polonę Hercog (WTA 123). Obie tenisistki miały po osiem break pointów. Łotyszka dwa razy straciła serwis, a sama uzyskała pięć przełamań.

Dajana Jastremska (WTA 75) wygrała 6:2, 6:4 z Elsą Jacquemot (WTA 374). W drugim secie Ukrainka wróciła ze stanu 1:3. W ciągu 93 minut popełniła osiem podwójnych błędów, ale też zaliczyła sześć przełamań. Zdobyła 29 z 39 punktów przy własnym pierwszym podaniu.