Faworyt gospodarzy miał problemy w pierwszym meczu w Moskwie. Kolejny krok Marina Cilicia

Karen Chaczanow, jeden z faworytów gospodarzy, z problemami pokonał Jamesa Duckwortha i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 250 w Moskwie. Kolejny krok wykonał Marin Cilić, dwukrotny mistrz imprezy w stolicy Rosji.

Marcin Motyka
Karen Chaczanow PAP/EPA / RUNGROJ YONGRIT / Na zdjęciu: Karen Chaczanow
Trzech najwyżej rozstawionych uczestników turnieju ATP w Moskwie to reprezentanci Rosji. Jako pierwszy z tej grupy do rywalizacji przystąpił Karen Chaczanow. I na początek miał spore problemy. W środowym spotkaniu II rundy (w I rundzie miał wolny los) z Jamesem Duckworthem reprezentant gospodarzy przegrał pierwszego seta, ale od połowy drugiej partii przejął inicjatywę i dzięki temu zwyciężył 3:6, 6:3, 6:1.

- Zawsze jest świetnie wrócić na turniej, od którego wszystko dla mnie się zaczęło w zawodowej karierze. Tu wygrałem swój pierwszy mecz i zdobyłem pierwsze punkty - przyznał, cytowany przez atptour.com, Chaczanow. - Oczywiście, to było wspaniałe, ale na korcie czułem też nerwy - dodał.

W ćwierćfinale rozstawiony z numerem trzecim Rosjanin zmierzy się z kolejnym reprezentantem Australii, Johnem Millmanem. 32-latek z Brisbane w środę pokonał 6:1, 5:7, 6:4 Ilję Marczenkę, kwalifikanta.

Bez straty seta wygrał natomiast oznaczony numerem szóstym Marin Cilić. Chorwat,, triumfator VTB Kremlin Cup z sezonów 2014-15, zaserwował siedem asów, wykorzystał cztery z dziewięciu break pointów i pokonał 7:5, 6:3 Tommy'ego Paula.

W środę odbyły się też zaległe mecze I rundy. Mackenzie McDonald wygrał 6:3, 6:4 z Yoshihito Nishioką i w 1/8 finału zagra z Gillesem Simonem. Z kolei Federico Coria ograł 6:2, 5:7, 6:2 debiutującego w głównym cyklu Alibeka Kaczmazowa, a jego kolejnym rywalem będzie Ricardas Berankis, "szczęśliwy przegrany" z eliminacji.

Federico Coria (Argentyna) - Alibek Kaczmazow (Rosja, WC) 6:2, 5:7, 6:2

Jannik Sinner wygrał mecz włoskich talentów w Antwerpii. Świetny występ amerykańskiego kwalifikanta