Błyskawiczny awans Włoszki. Kolumbijka poszła za ciosem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tim Nwachukwu / Na zdjęciu: Camila Giorgi
Getty Images / Tim Nwachukwu / Na zdjęciu: Camila Giorgi

Włoszka Camila Giorgi błyskawicznie zameldowała się w kolejnej rundzie turnieju WTA 250 na Teneryfie. W grze pozostaje Kolumbijka Maria Samila Osorio Serrano.

Na Teneryfie Camila Giorgi (WTA 36) została rozstawiona z numerem czwartym. Na początek stoczyła trzysetowy bój z Hiszpanką Alioną Bolsovą. Kolejna rywalka nie stawiła jej dużego oporu. Włoszka rozbiła 6:1, 6:2 Dankę Kovinić (WTA 74). W ciągu 69 minut Giorgi wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów.

W I rundzie Maria Camila Osorio Serrano (WTA 63) wyeliminowała Elinę Switolinę i odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W czwartek wróciła z 2:4 w pierwszym secie i pokonała 6:4, 6:2 Mayar Sherif (WTA 64). W trwającym 76 minut meczu Kolumbijka na przełamanie zamieniła sześć z siedmiu okazji.

Saisai Zheng (WTA 86) zwyciężyła 7:6(4), 2:6, 6:4 Clarę Tauson (WTA 48) po dwóch godzinach i 48 minutach. W meczu miało miejsce 13 przełamań, z czego siedem dla Chinki. Tenisistka z Azji będzie kolejną rywalką Osorio Serrano. Giorgi w ćwierćfinale czeka starcie z Arantxą Rus (WTA 61), która w 83 minuty pokonała 6:1, 6:2 Greet Minnen (WTA 69). Holenderka zniwelowała pięć z sześciu break pointów i pięć razy odebrała podanie Belgijce.

Irina-Camelia Begu (WTA 56) wygrała 4:6, 6:2, 7:6(4) z Donną Vekić (WTA 101) po batalii rozgrywanej na przestrzeni dwóch dni. W trzecim secie Chorwatka z 0:2 doprowadziła do tie breaka. W nim od 3-1 straciła sześć z siedmiu kolejnych punktów. W trwającym dwie godziny i 49 minut meczu Rumunka zaserwowała siedem asów. Oddała podanie sześć razy, a sama wykorzystała siedem z 16 break pointów.

Tenerife Ladies Open, Teneryfa (Hiszpania) WTA 250, kort twardy, pula nagród 235,2 tys. dolarów czwartek, 21 października

II runda gry pojedynczej:

Camila Giorgi (Włochy, 4) - Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:1, 6:2 Saisai Zheng (Chiny) - Clara Tauson (Dania, 7) 7:6(4), 2:6, 6:4 Irina-Camelia Begu (Rumuna) - Donna Vekić (Chorwacja, Q) 4:6, 6:2, 7:6(4) Arantxa Rus (Holandia) - Greet Minnen (Belgia) 6:1, 6:2 Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia) - Mayar Sherif (Egipt) 6:4, 6:2

Czy Camila Giorgi awansuje do półfinału turnieju na Teneryfie?