Małe problemy Darii Kasatkiny. Awans Amandy Anisimovej

Rosjanka Daria Kasatkina nie uniknęła w piątek małych problemów w meczu z hiszpańską tenisistką Nurią Parrizas-Diaz w turnieju WTA 250 w Melbourne. W grze o tytuł pozostaje Amerykanka Amanda Anisimova.

Daria Kasatkina Getty Images / Kelly Defina / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
Daria Kasatkina (WTA 26) od II rundy jest najwyżej notowaną uczestniczką imprezy w Melbourne. Szybko odpadła Jessica Pegula, a Elise Mertens wycofała się. W piątek Rosjanka zameldowała się w półfinale po zwycięstwie 7:5, 6:1 nad Nurią Parrizas-Diaz (WTA 66).

W pierwszym secie Kasatkina wróciła ze stanu 3:5. W ciągu 98 minut zaserwowała pięć asów. Obroniła siedem z dziewięciu break pointów i zaliczyła pięć przełamań. Było to jej pierwsze spotkanie z Parrizas-Diaz.

Kolejną rywalką Rosjanki będzie Amanda Anisimova (WTA 78), która pokonała 2:6, 6:3, 6:2 Irinę-Camelię Begu (WTA 62). W trwającym godzinę i 48 minut meczu Amerykanka wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Zdobyła o 12 punktów więcej od Rumunki (89-77). Było to ich drugie starcie. Dwa lata temu Anisimova wyeliminowała Begu w drodze do półfinału Rolanda Garrosa.

Ann Li (WTA 47) wygrała 6:1, 7:5 z Kamillą Rachimową (WTA 120). W drugim secie Amerykanka od 3:5 zdobyła cztery gemy z rzędu. W ciągu 75 minut posłała siedem asów i zamieniła na przełamanie sześć z 10 szans. W półfinale Li zmierzy się z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 107), która prowadziła 6:3, 2:0, gdy Clara Tauson (WTA 44) skreczowała.

Melbourne Summer Set 2, Melbourne (Australia)