Jelena Rybakina złamała opór Amerykanki. Thriller w Adelajdzie

Kazaszka Jelena Rybakina odniosła trzysetowe zwycięstwo nad Amerykanką Shelby Rogers i pozostaje w grze o tytuł w turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Po dramatycznym boju awans wywalczyła japońska tenisistka Misaki Doi.

Jelena Rybakina PAP/EPA / RUNGROJ YONGRIT / Na zdjęciu: Jelena Rybakina
Jelena Rybakina (WTA 14) po raz drugi w Adelajdzie odwróciła losy meczu po przegraniu pierwszego seta. W I rundzie skruszyła opór Australijki Storm Sanders (6:4, 1:6, 6:1). W piątek w ćwierćfinale pokonała 3:6, 6:3, 6:2 Shelby Rogers (WTA 40).

W trwającym dwie godziny spotkaniu Rybakina zaserwowała dziewięć asów i zdobyła 29 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy z czterech break pointów i wykorzystała trzy z 13 szans na przełamanie. Kazaszka podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Rogers.

W półfinale Rybakina zmierzy się z Misaki Doi (WTA 105), która zwyciężyła 6:3, 4:6, 7:6(5) Kaję Juvan (WTA 100). W trzecim secie Japonka wróciła z 2:4 i obroniła dwie piłki meczowe w 12. gemie. W tie breaku od 2-3 zdobyła pięć z siedmiu kolejnych punktów.

W trwającym dwie godziny i 48 minut meczu Juvan zaserwowała dziewięć asów, a Doi popełniła siedem podwójnych błędów. Obie tenisistki zaliczyły po trzy przełamania. Japonka miała pięć break pointów, a Słowenka wypracowała sobie ich aż 19. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Rybakina i Doi zmierzą się po raz drugi. Pierwsze ich starcie miało miejsce w 2019 roku w Bastad (challenger WTA). Zwyciężyła wtedy Japonka 4:6, 6:4, 6:4.

Adelaide International, Adelajda (Australia)