Nie będzie finału marzeń w Melbourne. Naomi Osaka wycofała się

Nie będzie wymarzonego starcia Naomi Osaki z Simoną Halep w finale turnieju WTA 250 w Melbourne. Japonka doznała kontuzji i wycofała się. Rywalką Rumunki będzie Rosjanka Weronika Kudermetowa.

Simona Halep PAP/EPA / JAMES ROSS / Na zdjęciu: Simona Halep
W sobotę w Melbourne nie odbył się jeden półfinał. Miało w nim dojść do starcia Naomi Osaki (WTA 13) z Weroniką Kudermetową (WTA 31). Japonka oddała mecz walkowerem z powodu kontuzji brzucha. Był to jej pierwszy występ od września ubiegłego rok, gdy z US Open odpadła w III rundzie.

Simona Halep (WTA 20) pokonała 6:3, 6:2 Qinwen Zheng (WTA 126). W ciągu 84 minut Rumunka zdobyła 24 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła pięć break pointów i wykorzystała cztery z pięciu szans na przełamanie.

Dla 19-letniej Zheng był to premierowy półfinał w WTA Tour. Halep już na otwarcie sezonu przedłużyła swoją passę. Pierwszy finał osiągnęła w 2010 i od tamtej pory każdego roku co najmniej raz doszła do meczu o tytuł.

Halep osiągnęła 41. singlowy finał w WTA Tour i w niedzielę powalczy o 23. triumf. Kudermetowa wystąpi w trzecim finale. Pierwszy zanotowała w styczniu ubiegłego roku w Abu Zabi, a trzy miesiące później wygrała turniej w Charleston.

Rumunka i Rosjanka zmierzą się po raz trzeci. Dwa razy trafiły na siebie w ubiegłym roku. W Australian Open i Moskwie bez straty seta zwyciężyła Halep.

Melbourne Summer Set 1, Melbourne (Australia)