Argentyński talent sprawił niespodziankę w Cordobie. Pokonał wysoko notowanego rywala

21-letni Sebastian Baez sprawił niespodziankę i w II rundzie turnieju ATP 250 w Cordobie w trzech setach pokonał znacznie wyżej notowanego Cristiana Garina. Albert Ramos zbliżył się do powtórzenia zeszłorocznego finału.

Marcin Motyka
Cristian Garin WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Cristian Garin
21-letni Sebastian Baez jest ogromną nadzieją argentyńskiego tenisa. W czwartek udowodnił, że oczekiwania, jakie wobec niego mają rodacy, nie są bezpodstawne. W spotkaniu II rundy turnieju ATP w Cordobie Baez zademonstrował pełnię umiejętności i niespodziewanie pokonał 4:6, 6:1, 6:1 rozstawionego z numerem trzecim Cristiana Garina.

- W pierwszym secie miałem szanse, ale byłem nerwowy. Potem starałem się uspokoić i koncentrować na każdym kolejnym punkcie. I dzięki temu wywalczyłem ten wynik - mówił, cytowany przez atptour.com, Baez, który w ciągu 128 minut gry zapisał na swoim koncie trzy asy i osiem przełamań.

Pokonując 18. w rankingu ATP Garina, Baez odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo nad rywalem z Top 40 klasyfikacji singlistów. W 1/4 finału Argentyńczyk zagra z kolejnym Chilijczykiem, kwalifikantem Alejandro Tabilo, który ograł Carlosa Tabernera.

Albert Ramos wykonał kolejny krok w kierunku powtórzenia zeszłorocznego finału w Cordoba Open. W czwartek oznaczony numerem szóstym Hiszpan wyeliminował Juana Pablo Varillasa. Peruwiańczyk, gracz z eliminacji, w połowie drugiego seta poddał mecz z powodu kontuzji kostki.

W ćwierćfinale Ramos zmierzy się z Lorenzo Sonego. Włoch, turniejowa "czwórka", po ponad dwuipółgodzinnej batalii okazał się lepszy od Roberto Carballesa. - Od drugiego seta starałem się być bardziej agresywny i wszystko poszło dobrze. Wygrałem i cieszę się z tego - skomentował 26-latek z Turynu.