Alexander Zverev nie zmarnował dzikiej karty. Wpadka faworyta gospodarzy

Najwyżej rozstawiony Alexander Zverev w swoim inauguracyjnym meczu w turnieju ATP 250 w Montpellier bez straty seta pokonał Mackenzie'ego McDonalda. Niespodziewanie odpadł faworyt gospodarzy, Gael Monfils.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / DEAN LEWINS / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Po niepowodzeniu w Australian Open, gdzie odpadł już w 1/8 finału, Alexander Zverev poprosił o dziką kartę do turnieju ATP w Montpellier. Organizatorzy przyznali Niemcowi przepustkę do głównej drabinki, a ten jej nie zmarnował. W swoim inauguracyjnym meczu pokonał 6:2, 7:6(5) Mackenzie'ego McDonalda.

- Po Australian Open chciałem zagrać w jakimś turnieju. Cieszę się, że tu wróciłem i zamierzam zaprezentować się jak najlepiej - mówił, cytowany przez atptour.com, Zverev, który w ciągu 78 minut gry zaserwował dziesięć asów i wykorzystał trzy z czterech brek pointów.

Najwyżej rozstawiony Niemiec w 1/4 finału zmierzy się z Adrianem Mannarino  z którym ma bilans 6-0. Francuz w czwartek wygrał 6:4, 6:2 z innym posiadaczem dzikiej karty, Davidem Goffinem, turniejową "ósemką".

Tylko 57 minut trwała przygoda Gaela Monfilsa z Open Sud de France 2022. Oznaczony numerem trzecim Francuz, faworyt miejscowej publiczności, zanotował wpadkę i gładko (1:6, 2:6) przegrał z Mikaelem Ymerem.

Ymer w ćwierćfinale zagra z kolejnym reprezentantem gospodarzy, Richardem Gasquetem. 35-latek z Beziers ograł Soona Woo Kwona. - Byłem solidny i nie popełniałem wielu błędów, co okazało się kluczowe. Zagrałem dobrze i nie straciłem serwisu - ocenił Francuz.

Do 1/4 finału awansował też Damir Dzumhur. Bośniacki kwalifikant wygrał 6:1, 5:7, 6:2 z rozstawionym z numerem czwartym Nikołozem Basilaszwilim. W następnej fazie zmierzy się z Filipem Krajinoviciem, turniejową "piątką".

Open Sud de France, Montpellier (Francja)
ATP 250, kort twardy w hali, pula nagród 427,6 tys. euro
czwartek, 3 lutego

II runda gry pojedynczej:

Alexander Zverev (Niemcy, 1/WC) - Mackenzie McDonald (USA) 6:2, 7:6(5)
Mikael Ymer (Szwecja) - Gael Monfils (Francja, 3) 6:1, 6:2
Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, Q) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 4) 6:1, 5:7, 6:2
Adrian Mannarino (Francja) - David Goffin (Belgia, 8/WC) 6:4, 6:2
Richard Gasquet (Francja) - Soon Woo Kwon (Korea Południowa) 7:5, 6:4