Mistrz z Cordoby udanie rozpoczął rywalizację w Santiago. Porażka turniejowej "trójki"

Albert Ramos, mistrz imprezy w Cordobie, rywalizację w turnieju ATP 250 w Santiago rozpoczął od dwusetowego zwycięstwa nad Carlosem Tabernerem. Odpadł rozstawiony z numerem trzecim Federico Delbonis.

Marcin Motyka
Albert Ramos Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Albert Ramos
Albert Ramos na otwarcie Golden Swingu zdobył tytuł w Cordobie. Na zakończenie latynoskiego cyklu imprez na kortach ziemnych przystąpił do turnieju ATP w Santiago. Rywalizację w stolicy Chile rozpoczął w środę. W II rundzie (w I rundzie miał wolny los) pokonał 6:2, 7:6(4) rodaka, Carlosa Tabernera.

Rozstawiony z numerem drugim Ramos przez cały mecz był lepszy w wymianach i skuteczniej serwował. W ciągu 101 minut gry zapisał na swoim koncie jednego asa i pięć przełamań.

Hiszpan w ćwierćfinale zmierzy się z Facundo Bagnisem. Oznaczony numerem ósmym Argentyńczyk wykorzystał pięć z ośmiu szans na przełamanie i wygrał 6:2, 6:2 z Hugo Dellienem.

Już po swoim inauguracyjnym pojedynku z Chile Dove Men+Care Open 2022 pożegnał Federico Delbonis, turniejowa "trójka". Argentyńczyk w ponad dwugodzinnym pojedynku leworęcznych okazał się słabszy (6:3, 4:6, 1:6) od Thiago Monteiro.

Monteiro w 1/4 finału zagra z kolejnym reprezentantem Argentyny, Sebastianem Baezem. Rozstawiony z numerem siódmym 21-latek z Buenos Aires w 85 minut oddał tylko sześć gemów krajanowi, Juanowi Ignacio Londero, graczowi z eliminacji.

Chile Dove Men+Care Open, Santiago (Chile)