Mocny początek Caspera Ruuda. Gael Monfils nierówny, ale zwycięski

Casper Ruud stracił tylko trzy gemy w swoim pierwszym meczu turnieju ATP Masters 1000 w Miami. W piątkową noc do 1/16 finału awansowali też m.in. Gael Monfils i Frances Tiafoe, odpadli za to Reilly Opelka i Grigor Dimitrow.

Marcin Motyka
Casper Ruud PAP/EPA / Alessandro Di Marco / Na zdjęciu: Casper Ruud
Casper Ruud od mocnego uderzenia rozpoczął zmagania w turnieju ATP Masters 1000 w Miami. W piątkowym meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) rozstawiony z numerem szóstym Norweg w 50 minut zdeklasował 6:1, 6:2 Henriego Laaksonena.

Ruud w piątek zaserwował pięć asów, przy własnym podaniu zdobył 32 z 39 rozegranych punktów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i uzyskał cztery breaki. Kolejnym przeciwnikiem tenisisty z Oslo będzie Aleksander Bublik. Kazach, turniejowa "30", wygrał 6:7(7), 6:3, 6:4 Danielem Elahim Galanem, kwalifikantem.

Gael Monfils pokonał 7:6(9), 6:1 Oscara Otte, w pierwszej partii broniąc trzech setboli. Oznaczony numerem 22. Francuz nie oddał podania, a sam wywalczył dwa przełamania. Paryżanin w 1/16 finału zmierzy się Francisco Cerundolo. Argentyńczyk wyeliminował Reilly'ego Opelkę, który skreczował z powodu kontuzji prawego ramienia.

W meczu sesji nocnej na głównej arenie pomiędzy dwoma reprezentantami gospodarzy Frances Tiafoe ograł 3:6, 7:6(5), 6:4 Brandona Nakashimę. W III rundzie rozstawiony z numerem 28. Amerykanin zagra z drugim z braci Cerundolo, Juanem Manuelem.

Bardzo krótko potrwała przygoda z Miami Open oznaczonego numerem 26. Grigora Dimitrowa. Bułgar po bardzo słabym występie przegrał z Mackenzie'em McDonaldem. Amerykanina będzie czekać teraz pojedynek z Alexandrem Zverevem, turniejową "dwójką".

Rozstawionego rywala wyeliminował również inny z tenisistów z USA, kwalifikant Denis Kudla. 29-latek w dwóch setach okazał się lepszy od oznaczonego numerem 19. Lorenzo Sonego, a jego następnym przeciwnikiem będzie Thanasi Kokkinakis, także gracz z eliminacji.

Frances Tiafoe (USA, 28) - Brandon Nakashima (USA) 3:6, 7:6(5), 6:4
Aleksander Bublik (Kazachstan, 30) - Daniel Elahi Galan (Kolumbia, Q) 6:7(7), 6:3, 6:4
Francisco Cerundolo (Argentyna) - Reilly Opelka (USA, 16) 6:1, 3:1 i krecz
Denis Kudla (USA, Q) - Lorenzo Sonego (Włochy, 19) 3:6, 7:6(5), 6:4
Mackenzie McDonald (USA) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 26) 6:1, 6:4