Hubert Hurkacz poznał rywala w półfinale. Zagra z rewelacyjnym 18-latkiem

Carlos Alcaraz będzie rywalem Huberta Hurkacza w półfinale turnieju ATP Masters 1000 w Miami. 18-letni Hiszpan w czwartkową noc po wspaniałym meczu zwieńczonym tie breakiem trzeciego seta pokonał Miomira Kecmanovicia.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / ERIK S. LESSER / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Ostatni ćwierćfinał turnieju ATP Masters 1000 w Miami był starciem młodych tenisistów. Naprzeciw siebie stanęli 18-letni Carlos Alcaraz i 22-letni Miomir Kecmanović. Po prawie dwuipółgodzinnym znakomitym pojedynku Hiszpan zwyciężył 6:7(5), 6:3, 7:6(5).

Początek meczu był nerwowy w wykonaniu Alcaraza. Hiszpan popełniał sporo błędów i po kilku minutach przegrywał 0:3. Jednak zebrał się w sobie, odrobił stratę i wyrównał na 4:4. Ostatecznie o losach inauguracyjnego seta zadecydował tie break. W nim tenisista z Murcji prowadził już 5-4, ale głównie dzięki wspaniałym zagraniom z forhendu Kecmanović zdobył trzy punkty z rzędu i przechylił szalę na swoją korzyść.

Drugą partię rozstawiony z numerem 14. Alcaraz rozpoczął z werwą i szybko objął prowadzenie 3:0. Do końca seta nie miał problemów z utrzymaniem przewagi breaka, by zwyciężyć 6:3.

W trzeciej odsłonie obaj tenisiści zapewnili kibicom piękny spektakl. Rozgrywali wspaniałe wymiany i jednocześnie utrzymywali własne serwisy. W ciągu 12 gemów żaden z nich nie musiał bronić się przed przełamaniem i tym sposobem doszli do kolejnego w meczu tie breaka.

Rozstrzygająca rozgrywka stała na wysokim poziomie i przyniosła dużą dramaturgię. Alcaraz przegrywał już 3-5, ale wykazał się kapitalnym finiszem i wyszedł na 6-5, co dało mu meczbola. Wówczas Kecmanović zaatakował przy siatce, lecz utalentowany Hiszpan posłał świetną kontrę i mógł wznieść ręce w górę w geście triumfu.

Mecz trwał dwie godziny i 23 minuty. W tym czasie Alcaraz zaserwował pięć asów, zagrał aż 52 uderzenia kończące, popełnił 40 niewymuszonych błędów, jeden raz został przełamany i uzyskał dwa breaki. Z kolei Kecmanoviciowi zapisano dwa asy, 19 uderzeń wygrywających oraz 16 pomyłek własnych.

Półfinałem w Miami 18-letni Hiszpan potwierdził rewelacyjną formę w ostatnich miesiącach. Przypomnijmy, że w lutym zdobył tytuł w imprezie "500" w Rio de Janeiro, a w marcu dotarł do 1/2 finału zawodów rangi "1000" w Indian Wells.

O finał, w piątek, Alcaraz zmierzy się z broniącym tytułu Hubertem Hurkaczem. Będzie to pierwszy mecz pomiędzy tymi tenisistami. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1:00 czasu polskiego.