Nie będzie starcia Szwedek w Bogocie. Bitwa Ukrainki z doświadczoną Włoszką

W ćwierćfinale turnieju WTA 250 w Bogocie nie dojdzie do konfrontacji Szwedek, bo odpadła rozstawiona z numerem trzecim Rebecca Peterson. Ukraińska tenisistka Dajana Jastremska złamała opór Włoszki Sary Errani.

Rebecca Peterson PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Na zdjęciu: Rebecca Peterson
W środę w Bogocie odbyło się pięć meczów II rundy. Zaprezentowały się dwie Szwedki. Odpadła rozstawiona z numerem trzecim Rebecca Peterson (WTA 80), która przegrała 1:6, 4:6 z Tatjana Maria (WTA 237). W ciągu 89 minut 26-latka ze Sztokholmu popełniła 10 podwójnych błędów. Niemka zaserwowała siedem asów i zdobyła 20 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 13 break pointów.

W ćwierćfinale Maria zmierzy się z inną Szwedką Mirjam Björklund (WTA 183), która wygrała z Yulianą Lizarazo (WTA 537). W drugim secie 23-latka ze Sztokholmu wróciła z 1:3. W trwającym 86 minut meczu wykorzystała sześć z 12 break pointów. Zgarnęła 28 z 40 punktów przy własnym pierwszym podaniu.

Laura Pigossi (WTA 212) pokonała 6:3, 6:2 Jekaterinę Gorgodze (WTA 120). W ciągu 73 minut Brazylijka zamieniła na przełamanie pięć z sześciu okazji. Elina Awanesjan (WTA 170) wykorzystała pięć z 12 break pointów i wygrała 6:2, 6:2 z Lucrezią Stefanini (WTA 159).

Dajana Jastremska (WTA 102) zwyciężyła 6:3, 7:6(3) Sarę Errani (WTA 145). Ukrainka w obu setach odrabiała straty. W pierwszym od 0:3 zdobyła sześć gemów z rzędu. W drugiej partii wróciła ze stanu 2:5. Obroniła dwie piłki setowe, po jednej w ósmym i 12. gemie. Było to drugie starcie tych tenisistek. W ubiegłym sezonie w Hamburgu również lepsza okazała się Jastremska.

W ciągu 90 minut Errani zdobyła tylko osiem z 22 punktów przy swoim drugim podaniu. Włoska finalistka Rolanda Garrosa 2012 wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Jastremska na przełamanie zamieniła pięć z siedmiu szans. W ćwierćfinale Ukrainka spotka się z Pigossi.