Alexander Zverev pewny i skuteczny. Jannik Sinner pokazał siłę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: Alexander Zverev
PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Alexander Zverev bez straty seta pokonał Pablo Carreno w III rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. W ćwierćfinale Niemiec zagra z Jannikiem Sinnerem, który w czwartek odrobił straty i wygrał z wyżej notowanym Andriejem Rublowem.

Drugi mecz i drugie zwycięstwo bez straty seta. Alexander Zverev pewnym krokiem idzie przez turniej ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Po tym, jak w środę Niemiec wyeliminował Federico Delbonisa, w czwartek znów zaprezentował się bardzo skuteczną grę z głębi kortu i pokonał 6:2, 7:5 rozstawionego z numerem 13. Pablo Carreno.

- Jak na drugi mecz na kortach ziemnych, to nie mam na co narzekać - mówił tenisista z Hamburga, cytowany przez atptour.com. - W drugim secie trochę straciłem koncentrację, ale czasem tak się zdarza. Jestem zadowolony ze zwycięstwa bez straty partii.

W 1/4 finału rozstawiony z numerem drugim Zverev zmierzy się z Jannikiem Sinnerem. Będzie to czwarty mecz pomiędzy tymi tenisistami. Bilans wynosi 2-1 dla Niemca, lecz ich jedyny pojedynek na kortach ziemnych (w Roland Garros 2020) wygrał Włoch.

Oznaczony numerem dziewiątym Sinner w czwartek pokazał siłę fizyczną oraz mentalną. Włoch źle rozpoczął mecz z Andriejem Rublowem i przegrał pierwszego seta 5:7. Ale od drugiej partii zaczął uderzać z ogromną mocą, lepiej także wytrzymał momenty napięcia i ostatecznie wygrał 5:7, 6:1, 6:3.

- Było trudno, ale starałem się walczyć o każdy punkt. Dobrze znam Andrieja, wiedziałem, że będzie chciał jak najczęściej uderzać z forhendu, więc próbowałem rozrzucać go po korcie - skomentował 20-latek z San Candido.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako) ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 5,415 mln euro czwartek, 14 kwietnia

III runda gry pojedynczej:

Alexander Zverev (Niemcy, 2) - Pablo Carreno (Hiszpania, 13) 6:2, 7:5 Jannik Sinner (Włochy, 9) - Andriej Rublow (5) 5:7, 6:1, 6:3