Dobry początek Alexandra Zvereva. Świetny wieczór utalentowanych Włochów

Rozstawiony z numerem drugim Alexander Zverev bez straty seta pokonał Federico Delbonisa i awansował do III rundy turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Świetnie w środowy wieczór spisali się utalentowani Włosi - Jannik Sinner i Lorenzo Musetti.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / ERIK S. LESSER / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Po niepowodzeniach w ostatnich tygodniach Alexander Zverev przystąpił do sezonu gry na ceglanej mączce z dużą motywacją. I przełożył ją na skuteczność na korcie. W środowym spotkaniu II rundy turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo Niemiec wygrał 6:1, 7:5 z Federico Delbonisem.

Zverev w ciągu 86 minut gry zaserwował cztery asy, wykorzystał sześć z 11 break pointów i posłał 18 uderzeń wygrywających. W III rundzie rozstawiony z numerem drugim Niemiec zmierzy się z Pablo Carreno. Hiszpan, turniejowa "13", wyeliminował Aleksandra Bublika, który skreczował w trzecim secie.

Bardzo trudną potyczkę na inaugurację ma za sobą Andriej Rublow. Oznaczony numerem piątym tenisista z Moskwy w początkowej fazie meczu z Alexem de Minaurem nie potrafił odnaleźć dobrego rytmu i gładko pierwszego seta, ale odwrócił losy rywalizacji i ostatecznie zwyciężył 2:6, 6:1, 6:4.

W 1/8 finału Rublow zmierzy się z Jannikiem Sinnerem, turniejową "dziewiątką. 20-letni Włoch w środę zapisał na swoim koncie trzy asy, pięć przełamań oraz 20 zagrań kończących i pokonał 7:5, 6:3 Emila Ruusuvuoriego.

Wartościowe i niespodziewane zwycięstwo odniósł także inny z młodych Włochów, Lorenzo Musetti. 20-latek z Carrary rozegrał znakomity mecz i wygrał 6:2, 7:6(2) z rozstawionym z numerem szóstym Felixem Augerem-Aliassime'em. - Jestem szczęśliwy. Kluczowy był mój bekhend wzdłuż linii. Po pierwszym secie on zaczął grać lepiej, lecz zachowałem spokój - mówił Musetti, cytowany przez atptour.com.

Pokonując aktualnie dziewiątego w rankingu Augera-Aliassime'a, Musetti odniósł drugie w karierze triumf nad rywalem z Top 10. Pierwszy wywalczył w marcu zeszłego roku, gdy Acapulco ograł wtedy też dziewiątego w klasyfikacji Diego Schwartzmana. I to właśnie Argentyńczyk, środowy pogromca Martona Fucsovicsa, będzie rywalem Włocha w 1/8 finału.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)
ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 5,415 mln euro
środa, 13 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Alexander Zverev (Niemcy, 2) - Federico Delbonis (Argentyna) 6:1, 7:5
Andriej Rublow (Rosja, 5) - Alex de Minaur (Australia) 2:6, 6:1, 6:4
Jannik Sinner (Włochy, 9) - Emil Ruusuvuori (Finlandia) 7:5, 6:3
Diego Schwartzman (Argentyna, 12) - Marton Fucsovics (Węgry) 6:0, 7:6(4)
Pablo Carreno (Hiszpania, 13) - Aleksander Bublik (Kazachstan) 4:6, 7:6(3), 4:3 i krecz
Lorenzo Musetti (Włochy) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, 6) 6:2, 7:6(2)

Carlos Alcaraz przegrał trzygodzinne starcie młodych. Casper Ruud stracił zęba, ale nie formę