"Położyła pierwszy kamień". To piszą media po meczu Świątek

Iga Świątek awansowała w sobotę do drugiej rundy turnieju olimpijskiego w Paryżu. Zobacz, co po jej zwycięstwie napisały światowe media.

PS

marca.com: "Iga Świątek kładzie pierwszy kamień"

Iga Świątek w sobotę nie miała najłatwiejszej przeprawy z Iriną-Camelią Begu - szczególnie w drugim secie, kiedy przegrywała już 3:5. Ale mimo to zdołała zamknąć mecz w dwóch partiach i po godzinie i 46 minutach awansować do drugiej rundy igrzysk olimpijskich w Paryżu.

"Iga Świątek kładzie pierwszy kamień" - pisze hiszpański portal marca.com. Dziennikarze dodają, że Polka ma szansę zostać drugą zawodniczką w historii, która w jednym roku wygra Rolanda Garrosa i olimpijskie złoto. Do tej pory udało się to jedynie Seffi Graf (36 lat temu).