Relację prowadzą : autor:
Marcin Motyka
autor:
Rafał Smoliński
Michał Przysiężny jest pierwszym reprezentantem Polski, który przegrał swój singlowy pojedynek w tegorocznym Wimbledonie. Dziękujemy Państwu za śledzenie naszej relacji z meczu popularnego Ołówka i przypominamy, że jeszcze dziś czekają nas mecze z udziałem sióstr Radwańskich!
Skomentuj 1
  • qasta Zgłoś komentarz
    zawodnik [b]r 127[/b] powalczył jak równy z równym z zawodnikiem [b]nr 21[/b] na świecie . Gratulacje, Ołówek !
    4:6, 6:7(2), 4:6 - Gem, set i mecz Kevin Anderson.
    Skomentuj 1
    • darinho11 Zgłoś komentarz
      walczył, ale miał kilka sytuacji, w których powinien lepiej się spisać i wtedy jeszcze by mecz sie nie skończył
      *4:6, 6:7(2), 4:5 - Obronił pierwszego meczbola Przysiężny, ale przy drugim trafił forhendem w siatkę.
      Skomentuj 1
      4:6, 6:7(2), 4:5 - Punkt otwarcia dla Polaka, ale przy drugim Anderson zagrywa kończący forhend, zły skrót Przysiężnego i 15-30. Na szczęście dla głogowianina, tensista z RPA nieznacznie wyrzucił woleja z bekhendu. Błąd forhendowy Ołówka i meczbol dla Andersona!
      Skomentuj 0
      *4:6, 6:7(2), 4:5 - Dziewięć gemów drugiego seta za nami, wciąż bez przełamań, obaj tenisiści bardzo pewnie wygrywają własne podania. Lecz teraz Przysiężny jest pod presją, jeżeli straci podanie, to przegra cały mecz.
      Skomentuj 1
      4:6, 6:7(2), 4:4* - Kończący forhend po krosie Andersona, 0-15. Wygrywające podanie Polaka i 15-15, a następnie kończący forhend po linii. 40-15 po świetnym serwisie i gem wygrany do 15. po kolejnym wygrywającym serwisie.
      Skomentuj 0
    • *4:6, 6:7(2), 3:4 - As Andersona, 15-0, wygrywające podanie, kończący serwis i 40-0. Znów wygrywające podanie Afrykanera i kolejny w tym secie gem, wygrany przez serwującego do 0.
      Skomentuj 0
      4:6, 6:7(2), 3:3* - Bardzo ładna akcja Polaka w pierwszym punkcie, następnie wygrywające podanie, as serwisowy i 40-0. Gem wygrany "na sucho", zwieńczony asem z drugiego podania.
      Skomentuj 0
      *4:6, 6:7(2), 2:3 - Jak natchniony przy własnym podaniu radzi sobie Anderson w trzecim secie. Znów gem wygrany bez straty punktu.
      Skomentuj 0
      4:6, 6:7(2), 2:2* - Nierówno gra Polak. Potrafi zaskoczyć piękną kombinacja, a po chwili popełnić prosty błąd.
      Skomentuj 0
      *4:6, 6:7(2), 1:2 - Bardzo pewnie wygrany gem przez Andersona do 15.
      Skomentuj 0
      4:6, 6:7(2), 1:1* - Zaczął od błędu Polak, ale następnie dwa wygrywające podania. Ładna akcja przy siatce Przysiężnego i 40-15. Błąd forhendowy głogowinina, 40-30. Gem wygrany do 30.
      Skomentuj 0
      *4:6, 6:7(2), 0:1 - Gem otwarcia trzeciego seta wygrany "na sucho" przez Andersona.
      Skomentuj 0
      2-7 - Obronił asem pierwszego setbola Przysiężnego, ale przy drugim nieczysto trafił z forhendu i Kevin Anderson obejmuje prowadzenie 2-0 w setach. Trudna sytuacja głogowianina.
      Skomentuj 0
      *1-6 - As serwisowy Andersona
      Skomentuj 0
      1-5* - Wygrywające podanie Andersona i Afrykaner jest coraz bliżej wygrania drugiego seta.
      Skomentuj 0
      1-4* - Dał się zepchnąć do defensywy Polak i znów trafia z bekhendu w siatkę. Drugi mini break dla gracza z RPA
      Skomentuj 1
      • Alk Zgłoś komentarz
        Nawet źle przygotowane ataki przy siatce dziś wychodzą. Obaj Panowie widząc przeciwnika bliżej niż za linią końcową tracą pewność siebie. Może by tak częściej ganiać do przodu?
        Czytaj całość
        Wiadomo, prosto się pisze, z rakietą w dłoni jest gorzej. Także pisać ;)
        *0:3 - As, a następnie Przysiężny wyrzuca bekhend w aut i powiększa przewagę Afrykaner.
        Skomentuj 0
        *0-1 - Bekhend w siatkę Polaka i mini break na początek dla Andersona.
        Skomentuj 0
        *4:6, 6:6 - Świetny bekhend Polaka, ale po chwili niewymuszony błąd i 15-15. As serwisowy Afrykanera 30-15. Slajs bekhendowy Przysiężnego trafia w siatkę, 40-15 i as na koniec. A więc tie break!
        Skomentuj 0
        4:6, 6:5* - Nie obyło się bez kłopotów, musiał bronić break pointa Przysiężny, ale utrzymał własne podanie i przerwał serię trzech wygranych gemów pod rząd przez Andersona.
        Skomentuj 0
        *4:6, 5:5 - Znakomity return Andersona przy 30-30 i break point dla Afrykanera - obroniony wygrywającym podaniem.
        Skomentuj 1
          Znowu bekhend pomaga Polakowi, trochę mnie Ołów zestresował jak obiegł piłkę by zagrać ją z forhendu. Dalej Michał - łam, Kevin jest do ruszenia. Może tak C&C?
          *4:6, 5:5 - Trzeci gem z rzędu dla Andersona, który po przełamaniu wygrał własne podanie bez straty punktu.
          Skomentuj 0
          4:6, 5:4* - Pierwszą piłkę na przełamanie Przysiężny obronił, ale przy drugiej, po znakomitym returnie Andersona, wyrzucił forhend w aut.
          Skomentuj 0
          *4:6, 5:3 - Niestety, nie ma setboli dla Przysiężnego, są za to break pointy dla Andersona.
          Skomentuj 0
          *4:6, 5:3 - Wygrał własne podanie Anderson, ale teraz Przysiężny będzie serwował po wyrównanie w meczu.
          Skomentuj 2
          4:6, 5:2* - Żle zaczyna się ten gem dla Polaka, dwa niewymuszone błędy i 0-30. Wygrywające podanie Przysiężnego, 15-30. Udana akcja przy siatce Ołówka, 30-30. Slajs Andersona nieznacznie wyleciał poza kort i piłka gemowa dla głogowianina - wygrana znakomitym podaniem. Przysiężny o krok od wyrównania stanu meczu!
          Skomentuj 1
          *4:6, 4:2 - Przełamanie! Walczył jak lew w głębokiej defensywie Polak i zostało to nagrodzone!
          Skomentuj 0
          4:6, 3:2* - Błąd bekhendowy Andersona, 0-15. Cudowne minięcie z bekhendu Przysiężnego i 0-30. Zepchnął do defensywy rywala Afrykaner, 15-30. 30-30 po niewielkim błędzie z returnu Polaka. Forhend w siatkę Andersona i pierwszy break point dla Ołówka!
          Skomentuj 1
            Pokpił sprawę Anderson, ale jak pisałem - serwis do ruszenia. Brawo Michał!
            4:6, 3:2* - Coraz lepiej radzi sobie Polak! Drugi w tym secie gem wygrany bez straconego punktu przez tenisistę z Głogowa.
            Skomentuj 1
              Bekhendowe minięcia Ołówka są boskie, Anderson robi wrzutki i zasuwa do siatki. Tylko te wrzutki są na bekhend ;)
              *4:6, 2:2 - Anderson rozpoczął gema od trzech znakomitych serwisów, ale Przysiężny doprowadził do równowagi, goniąc ze stanu 40-0. Dwa asy serwisowe pod rząd Afrykanera i czwarty gem drugiego seta pada jego łupem.
              Skomentuj 1
                Bokserska wymiana ciosów na zakończenie podania Przysiężnego. Wygrywa Ołówek, nieźle :D
                4:6, 2:1* - Piękny bekhend Polaka na 30-0, a następnie podwójny błąd serwisowy (trzeci w meczu) i 30-15. Dwa wygrywające podania Ołówka i gem wygrany do 15.
                Skomentuj 1
                *4:6, 1:1 - Anderson łatwo wyszedł na 30-0, lecz w dwóch kolejnych punktach świetnie pokazał się Przysiężny, 30-30. Afrykaner znów sięga po swoją największą broń - serwis i 40-30, a następnie niewymuszony błąd Polaka i gem dla Afrykanera.
                Skomentuj 0
                *4:6, 1:0 - Świetny serwis Polaka w punkcie otwarcia drugiej partii. Znakomity forhend i 30-0 dla Przysiężnego. Błąd forhendowy Andersona, 40-0. Premierowy gem drugiego seta wygrany "na sucho" przez głogowianina, zakończony efektownym forhendem.
                Skomentuj 1
                  Niektórymi returnami (nawet jest ich trochę) Michał pokazuje, że odebranie serwisu Andersonowi jest w Jego zasięgu. Mecz chyba nie, ale Polak walczy ambitnie.
                  4:6 - Wygrywające podanie Kevina Andersona i tenisista z RPA wygrał pierwszego seta.
                  Skomentuj 4
                    Obaj Panowie nie mają dziś pewnego serwisu, wygrywa (na razie) ten regularniejszy. Michał czasem sam wpędza się w kłopoty, gdyby tak przestał..
                    • Kuba Kuniszewski Zgłoś komentarz
                      Ołówek nie gra źle. Na początku meczu widać było niepewność, ale od trzeciego gema gra na swoim dobrym poziomie.
                      • RvR Zgłoś komentarz
                        Walka Ołów! Jedziesz! :)
                        Zobacz więcej komentarzy (1)
                        4:5* - 40-30 i setbol dla Andersona.
                        Skomentuj 0
                        4:5* - Bardzo dobry gem serwisowy Przysiężnego wygrany do 15. Zrobił to, co musiał Polak - utrzymał serwis, ale po przerwie Anderson będzie serwować po zwycięstwo w secie.
                        Skomentuj 0
                        3:5*- Bekhendowy błąd Andersona w pierwszym punkcie. Nieznacznie, ale return Polaka wyleciał w aut, 15-15. Wymusił błąd przeciwnika Polak, 15-30. Wygrywający serwis Afrykanera i 30-30. Kończący forhend tenisisty z Johannesburga daje mu piłkę na gema, przy której znów popisuje się wygrywającym serwisem.
                        Skomentuj 1
                          Regularnością panowie nie grzeszą, ale serwisy Michała lepsze niż na początku spotkania. Szkoda tamtego przełamania.
                          3:4* - Prowadził 40-0 Przysiężny, wydawało się, że ten gem bez problemu zostanie wygrany przez Polaka, ale seria błędów głogowianina doprowadziła do stanu równowagi. Dopiero za piątą szansą zakończył tego gema Ołówek, dopomógł nieco Anderson wyrzucając forhend w aut.
                          Skomentuj 0
                          *2:4 - Kończący bekhend Andersona na początek gema. Przepiękne minięcie jednoręcznym bekhendem Polaka, 15-15. Wygrywające podanie Afrykanera, 30-15. Niewymuszony błąd ze strony bekhendowej i 30-30. Wyszedł z głębokiej obrony Polak, miał krótszą piłkę na półkorcie, ale niestety wyrzucił bekhend w aut, a następnie Anderson zagrywa serwis nie do odbioru.
                          Skomentuj 1
                          2:3* - Niewymuszony błąd z bekhendu Polaka, 0-15. Świetna akcja serwis+forhend i 15-15. Dobrą pozycję do zagrania udanego minięcia Przysiężny, lecz trafił w siatkę, 15-30. Piękny slajs bekhendowy Ołówka na 30-30. Świetna akcja Polaka zwieńczona wolejem, 40-30. I wygrywający serwis na koniec gema.
                          Skomentuj 1
                            Mogła być okazja na przełamanie, gdyby Ołów nie zawalił prostego bekhendu. Anderson nie gra rewelacyjnie. Jakaś szansa jest.
                            *1:3 - Dwa błędy Polaka i 30-0. Znakomite drugie podanie Andersona, 40-0. Gem wygrany "na sucho" przez Afrykanera.
                            Skomentuj 0
                            1:2* - Otwiera wynik po swojej stronie Przysiężny. Gem wygrany przez Polaka do 15.
                            Skomentuj 0
                            *0:2 - Świetny gem Andersona: dwa wygrywające podania, as serwisowy i piękny półwolej na koniec.
                            Skomentuj 1
                            0:1* - Forhend Polaka trafia w siatkę i niestety Przysiężny już w gemie otwarcia traci podanie.
                            Skomentuj 0
                            *0:0 - Return Andersona trafia w siatkę, 15-0. Znakomite minięcie w wykonaniu Afrykanera, 15, a następnie nieudany passingshot Polaka, 15-30. Już w pierwszym gemie break pointy dla Andersona.
                            Skomentuj 1
                            Zaczynamy! Jako pierwszy serwuje Polak.
                            Skomentuj 0
                            Tenisiści pojawili się już na korcie nr 17, trwa rozgrzewka.
                            Skomentuj 0
                            Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot są już w III rundzie Wimbledonu. Do tej dwójki dołączyć może Michał Przysiężny. Warunek jest jeden: głogowianin musi pokonać potężnie serwującego Kevina Andersona.
                            Skomentuj 0
                            Od godziny 14:00 zapraszamy na relację na żywo z meczu II rundy singla mężczyzn wielkoszlemowego Wimbledonu pomiędzy Michałem Przysiężnym a Kevinem Andersonem.