30 sie 2022 17:00
Wygrany set: K. Pliskova (2:1)
ikonka Gem dla: K. Pliskova
III SET (7 : 6)

Magda Linette nie wykorzystała prowadzenia 4:1 w trzecim secie i pożegnała się z US Open po tie-breaku (8:10). W nim szczęśliwa wygrana Karoliny Pliskovej. Tym samym w rywalizacji singlistek w turnieju wielkoszlemowym pozostaje jedynie Iga Świątek.

PLI 7 : 7 LIN

Jest walka. 7:7, choć prowadziła Karolina Pliskova 6:1.

ikonka Gem dla: M. Linette

A jednak! Ten mecz jeszcze się nie zakończył. Magda Linette popisała się przełamaniem powrotnym od stanu 0:30.

418
140
33
9
13
III SET (6 : 5)

Przełamanie serwisu Magdy Linette w ważnym momencie trzeciego seta. Za moment Karolina Pliskova będzie podawać na wygranie całego pojedynku. Czeszka lepsza w pięciu z ostatnich sześciu gemów.

III SET (5 : 5)

Ta walka w dodatkowych gemach będzie najlepszym podsumowaniem zażartego meczu. Magda Linette wciąż przed szansą na przerwanie serii niepowodzeń w meczach z Karoliną Pliskovą. Potrzeba jednak energii na ostatnie dwa gemy, a może i tie-breaka.

III SET (4 : 5)

Nieudana seria Magdy Linette i miała ona mocne postanowienie zakończenia jej w gemie serwisowym. Sprowokowała błędy przeciwniczki i jest 5:4. Tak samo było w poprzednim secie, ale najlepiej nie zapeszać.

189
66
10
5
2
III SET (4 : 4)

Karolina Pliskova doszła Magdę Linette od stanu 1:4 do 4:4. Tak to można najkrócej podsumować z lekką nutką żalu.

6
4
10
52
94
III SET (3 : 4)

To nie jest koniec emocji w decydującym secie. Już dwie godziny walki i nadal obie zawodniczki w grze o awans. Karolina Pliskova popisała się przełamaniem powrotnym i Magda Linette za moment może zapomnieć o solidnym kapitale. Krótka przerwa.

10
7
11
54
103
III SET (2 : 4)

Karolina Pliskova w naprawdę poważnych opałach. Rozstawiona w turnieju wielkoszlemowym zawodniczka musi ratować się przed wywrotką na pierwszej przeszkodzie w US Open. Wygrane własne podanie przez tenisistkę zza naszej południowej granicy.

19
6
11
50
74
III SET (1 : 4)

Ani jednej piłki nie oddała Magda Linette i to w kolejnym gemie z rzędu. Ta siła rozpędu ma wystarczyć do zwycięstwa w całym meczu. 4:1!

238
86
16
2
3
III SET (1 : 3)

Gem na czysto przy serwisie reprezentantki Czech i sprawienie niespodzianki przez Magdę Linette jest coraz bardziej możliwe. Za moment szansa na zbudowanie naprawdę konkretnej przewagi przy własnym serwisie.

173
75
6
1
2
III SET (1 : 2)

Stalowe nerwy reprezentantki Polski i to nie po raz pierwszy w tym meczu. Po obronieniu break pointa okazała się lepsza również w dwóch następnych piłkach. 2:1 dla Magdy Linette mimo presji przeciwniczki.

191
77
8
3
1
III SET (1 : 1)

Na rozpoczęcie decydującego, trzeciego seta trzeba było odrobinę poczekać. Tenisistki skorzystały w upale z możliwości pauzy. Po niej dwa gemy serwisowe bez specjalnej dramaturgii i jest 1:1.

10
3
4
4
30
III SET (0 : 1)

Na początek trzeciego seta gładko wygrane podanie przez Magdę Linette.

II SET (4 : 6)

Magda Linette rozpoczęła gema odbierającego od wyniku 40:0. Tego już nie można było wypuścić z dłoni. Reprezentantka Polski czekała około półtorej godziny na przełamanie serwisu Karoliny Pliskovej, ale jest. 6:4 i o awansie zdecyduje trzecia partia.

178
50
11
1
2
II SET (4 : 5)

Zrobiło się gorąco Magdzie Linette, ale ugasiła mały pożar. Po obronieniu break pointa, odwróciła wynik gema. 5:4 i gdyby tak teraz doprowadzić do przełamania, reprezentantka Polski miałaby drugiego seta w garści.

150
43
2
1
5
II SET (4 : 4)

Karolina Pliskova odpowiedziała podobnie jednostronnym gemem serwisowym. Z której strony nie patrzeć, zbliża się czas na rozstrzygnięcie w drugim secie. 4:4.

3
3
1
20
32
II SET (3 : 4)

Niewiele było w tym meczu gemów "na czysto" Magda Linete nie oddała piłki Karolinie Pliskovej i jest na prowadzeniu 4:3 w drugim secie.

71
31
2
1
1
II SET (3 : 3)

3:3 w drugim secie bez jakiegokolwiek przełamania. Generalnie Karolina Pliskova nie pozwoliła dobrać się do jej podania od początku meczu. Tym razem bardzo emocjonująca rozgrywka, w której Magdzie Linette nie udało się wykorzystać ani jednego z dwóch break pointów.

1
1
8
13
II SET (2 : 3)

Magda Linette lepsza w gemie serwisowym.

79
32
2
2
4
II SET (2 : 2)

Magda Linette złapała odrobinę wiatru w żagle i przydałoby się to wykorzystać zanim Karolina Pliskova ponownie będzie mieć ochotę na dojście do głosu. Na razie 2:2 w drugim secie bez przełamań.

4
3
1
7
13
II SET (1 : 2)

Magda Linette obroniła dwa break pointy i własne podanie!

34
16
1
2
II SET (1 : 1)

Drobne problemy reprezentantki Czech w gemie serwisowym, ale rozpoczyna się ta druga partia podobnie do poprzedniej. Można mieć natomiast nadzieję, że zakończy się pozytywniej dla Magdy Linette.

5
3
6
4
II SET (0 : 1)

Przyglądamy się już wydarzeniom w drugim secie i Magda Linette musi w nim ratować się przed porażką. Na razie wszystko zgodnie z planem reprezentantki Polski, która oddała tylko jedną piłkę w gemie serwisowym.

I SET (6 : 2)

Karolina Pliskova przeważała w pierwszym secie i nie pozwoliła sobie na przegranie ani jednego gema serwisowego. To w połączeniu z dwoma przełamaniami pozwoliło zwyciężyć 6:2. Dużo do poprawienia ma Magda Linette.

1
2
1
7
3
I SET (5 : 2)

Nie ma dobrych wiadomości z Nowego Jorku. Po raz drugi przełamanie serwisu Magdy Linette i za moment Karolina Pliskova będzie podawać na wygranie pierwszego seta.

2
1
10
9
I SET (4 : 2)

Po krótkiej przerwie na złapanie oddechu dla tenisistek podanie powróciło na stronę Karoliny Pliskovej. Jak dotąd tylko zawodniczka z Czech potrafiła odebrać serwis przeciwniczce. Tym samym bez przełamania Magda Linette nie będzie w stanie rozstrzygnąć seta. Po raz trzeci Pliskova nie pozwoliła sobie jednak na niepowodzenie przy wprowadzeniu piłki do gry.

1
1
11
9
I SET (3 : 2)

Spokojniejszy gem serwisowy Magdy Linette.

33
15
I SET (3 : 1)

Po krótkiej przerwie na złapanie oddechu Karolina Pliskova broniła własnego podania. Ponownie bardzo zażarta rozgrywka z walką na przewagi. Postawiła w niej na swoim Czeszka i jej przewaga wzrosła na 3:1.

1
1
7
9
I SET (2 : 1)

Karolina Pliskova czuje się coraz pewniej na korcie i nacisnęła na serwującą reprezentantkę Polski. Tym razem to rozstawiona w turniej zawodniczka miała break pointy. Wykorzystała drugiego z nich i tak oto pierwsze przełamanie serwisu Magdy Linette stało się faktem.

1
1
3
10
I SET (1 : 1)

W drugim gemie serwowała Karolina Pliskova i Magda Linette podjęła walkę o wczesne przełamanie przeciwniczki. Pierwszy w meczu break point dla Polki, ale wybroniła się Czeszka. 1:1.

1
1
5
12
I SET (0 : 1)

Magda Linette serwowała w gemie otwierającym starcie z rozstawioną Czeszką. Najpierw straciła prowadzenie 30:0, ale następnie zamknęła gema serwisowego. Pozytywne otwarcie.