23 gru 2022 16:45
Wygrany set: I. Świątek (0:2)
ikonka Gem dla: I. Świątek
II SET (3 : 6)

Początek gema może i skomplikowany, ale piłki wygrane przez Arynę Sabalenkę, okazały się jej ostatnim zrywem przed zakończeniem meczu. Iga Świątek wygrała własne podanie i pokonała trzecią przeciwniczkę w Dubaju. Tym razem przekonująco 6:1, 6:3.

300
116
26
14
14
II SET (3 : 5)

Gem na warunkach reprezentantki Polski, której siła spokoju okazała się mocniejsza niż żywiołowość przeciwniczki. Iga Świątek prowadzi 5:3 i jest o gema od zamknięcia meczu.

206
86
16
10
10
II SET (3 : 4)

Najgłośniejsza wrzawa była po świetnym uderzeniu z forhendu po prostej Aryny Sabalenki. Białorusinka rozbudziła nie tylko kibiców, ale również swoją drużynę. Ostatecznie jednak Iga Świątek poradziła sobie z pazurkami przeciwniczki i po jej błędach wygrała gema serwisowego. 4:3 dla reprezentantki Polski.

II SET (3 : 3)

3:3. Aryna Sabalenka doprowadziła do remisu w gemie serwisowym, choć jeszcze kilka minut temu jej sytuacja w drugim secie wyglądała na katastrofalną. Będzie jeszcze walka, nie będzie to banalne zwycięstwo Igi Świątek.

10
10
16
14
60
II SET (2 : 3)

I podanie przeszło na stronę reprezentantki Polski. Była to szansa na powiększenie przewagi w drugim secie. A jednak nie udało się i ponownie przełamanie. Publiczność miała ubaw w tym gemie - najpierw nagrodziła brawami szpagat tenisistki z Białorusi, a następnie z zaciekawieniem śledziła, kto stanie się nowym posiadaczem piłki wystrzelonej przypadkiem w trybuny.

10
10
20
24
56
II SET (1 : 3)

Iga Świątek w drodze po zwycięstwo w drugim secie. Co prawda straciła niewiele wcześniej własne podanie, ale natychmiast odpowiedziała przełamaniem powrotnym. Ostatnia piłka została rozstrzygnięta efektownym półwolejem. 3:1 dla Igi Świątek i Aryna Sabalenka wygląda na odrobinę zrezygnowaną.

16:43

Zakończył się mecz poprzedzający występ Igi Świątek.

14
16
10
10
11
16:31

Iga Świątek rozegra trzeci mecz w World Tennis League. Reprezentantka Polski ma za sobą dwa zwycięstwa z Caroliną Garcią oraz Anastazją Pawluczenkową. Tym razem przeciwniczką liderki rankingu WTA będzie Aryna Sabalenka. Z tą tenisistką przegrała w poprzednim sezonie w finałach WTA. Wcześniej Polka odniosła cztery zwycięstwa z rzędu z Białorusinką.