Tokio 2020. Groźna sytuacja w meczu Magdy Linette. Potrzebny był lekarz

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Magda Linette
PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Magda Linette

W Tokio panują ogromne upały. Przekonaliśmy się o tym w trakcie tenisowego meczu Magdy Linette z Aryną Sabalenką. W drugim secie wezwany został lekarz po tym, jak zasłabła jedna z dziewczynek do podawania piłek.

Tak gorących igrzysk nie było nigdy wcześniej w historii. Mecz Magdy Linette z Aryną Sabalenką rozpoczął się o godzinie 11 czasu lokalnego. Odczuwalna temperatura wynosiła wówczas 37 stopni. Gra w takich warunkach bywa bardzo niebezpieczna, ale program igrzysk jest tak napięty, że nie ma możliwości przekładania meczów ze względu na temperaturę.

O tym, jak groźny może być upał przekonała się jedna z dziewczynek do podawania piłem. W trakcie drugiego seta zasłabła, czego powodem była ekstremalna temperatura. W trakcie krótkiej przerwy została wyprowadzona przez obsługę kortu do szatni. Wezwano też lekarza, który zajął się dziewczynką.

To nie pierwsza taka sytuacja podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020, które ze względu na ogólnoświatową pandemię koronawirusa zostały przełożone na 2021 rok. Wcześniej udaru słonecznego doznała jedna z zawodniczek startująca w łucznictwie.

Mecz zakończył się łatwą wygraną Sabalenki. Sklasyfikowana na trzecim miejscu w rankingu WTA Białorusinka oddała reprezentantce Polski zaledwie trzy gemy. Linette przegrała 2:6, 1:6 i pożegnała się z singlowym turniejem. Czytaj także: Tokio 2020. Tego się Hubert Hurkacz nie spodziewał. Musiał to wykorzystać! Tokio 2020. Magda Linette znokautowana. Białorusinka siała spustoszenie na korcie