Jest reakcja prezydenta na zarzuty Tomasza Lisa. Sprawdź, co zrobił Andrzej Duda

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Andrzej Duda
Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Andrzej Duda
zdjęcie autora artykułu

Długo to trwało, ale w końcu są. Prezydent Andrzej Duda niemal dwie doby po sukcesie w końcu zareagował na sukces polskich wioślarek. Wcześniej "zaczepiał" go w tym temacie Tomasz Lis.

W środę polskie wioślarki zdobyły pierwszy medal olimpijski podczas igrzysk Tokio 2020, które ze względu na pandemię koronawirusa zostały przełożone na 2021 rok.

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wywalczyły srebrny krążek w wioślarstwie w konkurencji czwórek podwójnych kobiet. Sukcesu gratulowali im wszyscy. No prawie.

"Czy szanowny pan Duda już pogratulował dziewczynom, które zdobyły srebro czy uznał, ze im nie trzeba" - napisał Tomasz Lis, atakując prezydenta Andrzeja Dudę.

ZOBACZ WIDEO: Coming out polskiej wioślarki podczas wywiadu. "Chciałabym żeby każdy na to spojrzał normalnie"

Głowa naszego państwa była w Tokio podczas ceremonii rozpoczęcia oraz wzięła udział w kilku wydarzeniach sportowych. Był obecny m.in. na meczach koszykarzy 3x3, tenisistów i siatkarzy. Pierwszy i wyczekany medal reprezentacja Polski na Tokio jakby "umknął" jego uwadze.

W ostatnich dniach Duda przebywa na urlopie i nie jest aktywny w mediach społecznościowych. I właśnie to może być powodem braku reakcji. Internauci pod wpisem Lisa sugerowali jednak, że brak jakiegokolwiek wpisu dotyczącego wywalczenia medalu przez Polki może być spowodowany tym, że Katarzyna Zillmann otwarcie na wizji wypowiedziała się o swej orientacji seksualnej.

Minęła doba od sukcesu wioślarek, a prezydent dalej milczał. Lis zatem uderzył ponownie. "Duda nie potrafił pogratulować ani Bidenowi ani dziewczynom, które zdobyły na igrzyskach pierwszy medal dla Polski. Niezwykły pokaz małości i infantylnego zacietrzewienia. Ta prezydentura to dla milionów Polaków źródło upokorzenia, zażenowania i wstydu. Głowa państwa" - napisał ponownie.

Próbowaliśmy się w czwartek skontaktować z biurem prasowym Kancelarią Prezydenta, ale nie udało nam się uzyskać komentarza. W końcu jednak doczekaliśmy się reakcji ze strony głowy państwa. W czwartkowy wieczór w końcu na koncie Dudy pojawiły się gratulacje i podziękowania. Zwrócił również uwagę na to, że kibicuje wszystkim, co jest niejako nawiązaniem do słów Zillmann.

"Trzymam kciuki za sukcesy WSZYSTKICH naszych Olimpijczyków i jestem duchem z Nimi zawsze, czy zdobywają medal czy nie. Szanuję KAŻDEGO, kto ciężko trenuje by godnie reprezentować Polskę. Z wielką radością przyjąłem srebrny medal naszych Wioślarek. Gratuluję i dziękuję! Brawo!" - napisał na swoim koncie na Twitterze.

Zobacz także: Jest pierwszy medal dla Polski! Srebro wioślarskiej czwórki Niesamowita historia Alessandry Perilli. Wszystko mogło potoczyć się zupełnie inaczej

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (20)
avatar
były....
30.07.2021
Zgłoś do moderacji
1
3
Odpowiedz
takie gratulacje moim skromnym zdaniem .....wymuszone, no bo jak, to nie ludzie, to ideologia...  
avatar
Stan_T
30.07.2021
Zgłoś do moderacji
1
4
Odpowiedz
Gratulacje po 2 dniach - pewnie czekał aż Trybunał Przyłębskiej orzeknie zgodność medalu olimpijskiego z konstytucyjną definicją rodziny...  
avatar
katarynka 52
30.07.2021
Zgłoś do moderacji
2
2
Odpowiedz
no i wrescie ob duda docenił sportowców ciężko trenujacych na sukces modły i zawierzenia boga urojonego i maryji nie pomogły klepackiej  
avatar
Zdzisław Sobolewski
30.07.2021
Zgłoś do moderacji
3
2
Odpowiedz
Jedna nie pasuje to nie składa a zresztą czego nie dotknie to spieprzy !  
avatar
Zenobiuszdingo
30.07.2021
Zgłoś do moderacji
3
1
Odpowiedz
Niech lepiej duda milczy wszedł na mecz siatkarzy i co wystarczy widzieć kto przyszedł i mecz do tyłu!