Tokio 2020. Zofia Noceti-Klepacka próbowała namieszać w wyścigu medalowym. Złoto dla Yunxiu Lu

Zofia Noceti-Klepacka pokazała się z bardzo dobrej strony w wyścigu medalowym w klasie RS:X podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Dopłynęła piąta, a w klasyfikacji generalnej zajęła 9. miejsce. Wygrała Chinka Yunxiu Lu.

Michał Gałęzewski
Zofia Noceti-Klepacka Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: Zofia Noceti-Klepacka
Był to już 13. wyścig w klasie RS:X kobiet. 27 surferek po 12 wyścigach eliminacyjnych, rozegrały wyścig medalowy, w którym punkty liczone były podwójnie. Zofia Noceti-Klepacka niestety nie miała już szans na medal. W drugim wyścigu co prawda zajęła pierwsze miejsce, jednak później jej strata była zbyt duża.

Polka nic sobie jednak z tego nie robiła. Przez długi czas prowadziła w wyścigu finałowym, a jej konkurentki momentami z zazdrością patrzyły na to, co robi brązowa medalistka w klasie RS:X z Londynu. Ostatecznie Polka dopłynęła piąta i dało jej to 9. miejsce w klasyfikacji generalnej. Wyścig wygrała Charline Picon z Francji, przed Emmą Wilson z Wielkiej Brytanii i Yunxiu Lu z Chin. Skład podium był identyczny, wygrała Chinka, przed Francuską i Brytyjką.