Jak one to zrobiły?! Fenomenalny manewr dał Polkom srebro. To trzeba zobaczyć!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eurosport / Na zdjęciu: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill wyprzedzają Brytyjki w medalowym wyścigu

Polska ma siódmy medal na IO Tokio 2020. Srebro w żeglarskiej klasie 470 zdobyły Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar. Od początku finałowego wyścigu płynęły fantastycznie, ale to, co zrobiły na ostatniej boi, zasługuje na wielki szacunek! Zobaczcie.

Po bardzo medalowym wtorku dla Biało-Czerwonych, polscy kibice liczyli, że również w środę nasi reprezentanci wywalczą sporo krążków. Pierwsza okazja została wykorzystana przez Agnieszkę Skrzypulec i Jolantę Ogar w żeglarskie klasie 470.

Po 5 dniach zmagań, Polki do wyścigu medalowego - podwójnie punktowanego - przystąpiły z 3. miejsca. Musiały bronić się przed Słowenkami, ale mogły też zaatakować sklasyfikowane na 2. pozycji Francuzki.

Od początku środowej rywalizacji, Biało-Czerwone ruszyły z dużym animuszem. Słowenki szybko zostawiły za sobą. Na trasie płynęły również przed Francuzkami. By zdobyć jednak srebro, Polki musiały wyprzedzić jeszcze jedną osadę. Zrobiły to w imponującym stylu, tuż przed metą.

Ostatni nawrót Skrzypulec i Ogar wykonały zdecydowanie lepiej niż Brytyjki, które niemal stanęły w miejscu. Polki je wyprzedziły i pomknęły do mety. Były sklasyfikowane na 4. miejscu o dwie pozycje wyżej niż Francuzki. Tym samym mogły cieszyć się ze srebrnego medalu.

Zobaczcie ostatnie metry wyścigu medalowego i znakomity manewr Polek:

Złoto, mimo dopiero 5. miejsca w wyścigu medalowym, wywalczyły Brytyjki, które we wcześniejszych dniach wypracowały sobie znaczną przewagę nad rywalkami.

Czytaj także:  "Skubane!". Szaleństwo po medalu polskich żeglarek Sprawdź co przespałeś. Dobra postawa kajakarek i przykra niespodzianka w eliminacjach rzutu oszczepem