Tokio 2020. Medal dla Indii po 41 latach

Wielki sukces reprezentacji Indii w turnieju hokeja na trawie mężczyzn podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Reprezentacja, dla której to pierwszy medal od 1980 roku pokonała Niemcy 5:4 i wywozi z Tokio brąz.

Michał Gałęzewski
reprezentanci Indii PAP/EPA / FRANCK ROBICHON / Na zdjęciu: reprezentanci Indii
Reprezentacja Indii to drużyna, która wciąż zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Hindusi zdobyli dotąd 8 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe medale, wszystko jednak miało miejsce w latach 1928-1980. Od długiego czasu nie potrafili oni stawać na podium w tym popularnym w Indiach sporcie.

W meczu o 3. miejsce, Indie podjęły Niemcy, które zajmują drugie miejsce w historycznej klasyfikacji. Niemcy od 2004 roku za każdym razem stawali na podium, a w Pekinie i w Londynie zdobywali złote medale.

Spotkanie o brąz zaczęło się dobrze dla Niemców, którzy po bramce Timura Oruza już w 2. minucie wyszli na prowadzenie. W drugiej kwarcie nasi zachodni sąsiedzi prowadzili już 3:1, jednak stracili cztery bramki z rzędu w ciągu siedmiu minut. Gdy trafił Simranjeet Singh, to Indie prowadziły 5:3. Kontaktową bramkę zdobył Lukas Windfeder, ale to było za mało. Brąz pojechał do Indii.

Finał pomiędzy Australią, a Belgią rozpocznie się o godzinie 12:00.

Mecz o brązowy medal w rywalizacji hokeja na trawie mężczyzn:

Niemcy - Indie 4:5 (Windfeder 1, Wellen 1, Furk 1, Oruz 1 - Simranjeet Singh 2, Harmanpreet Singh 1, Hardik Singh 1, Rupinder Pal Singh 1)