Tokio 2020. Świetna wiadomość! Polska z dodatkowym miejscem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: Marta Lach
Newspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: Marta Lach
zdjęcie autora artykułu

Polski Związek Kolarski otrzymał dodatkowe miejsce w wyścigu ze startu wspólnego kobiet. Trzecią zawodniczką, która wystąpi w Tokio, będzie Marta Lach.

Początkowo na igrzyska olimpijskie w Tokio miały pojechać dwie polskie reprezentantki, które będą startowały w wyścigu ze startu wspólnego na szosie. Są to Anna Plichta oraz Katarzyna Niewiadoma. Marta Lach była rezerwową na liście Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). W piątek Polski Komitet Olimpijski poinformował, że do dwóch wymienionych dołącza Marta Lach. Zmiana spowodowana jest realokacją niewykorzystanych przez inne kraje miejsc i w związku z tym to miejsce otrzymała właśnie mistrzyni Polski z 2020 roku. Tym samym w wyścigu ze startu wspólnego elity wystąpią trzy Polki. Start wyścigu elity kobiet zaplanowany został na 25 lipca o godzinie 6:00 czasu polskiego.

Czytaj również: Novak Djoković będzie walczyć o Złotego Wielkiego Szlema. "Szczególna radość i motywacja" Ogromne zamieszanie wokół głównego rywala Polaków. Czy wystartuje w Tokio?

ZOBACZ WIDEO: Piotr Lisek człowiekiem wielu talentów. Nietypowe hobby naszego mistrza!

Źródło artykułu: