Rio 2016. Mamy brązowy medal w wioślarstwie!

Reprezentantki Polski wywalczyły brązowy medal w rywalizacji czwórek podwójnych kobiet! To drugi medal Biało-Czerwonych na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.
Piotr Szarwark
PAP / Marek Zakrzewski

W końcu! Po brązowym medalu Rafała Majki w pierwszym dniu igrzysk, na kolejny musieliśmy czekać aż do czwartku. Polska czwórka podwójna w składzie Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska, zajęła trzecie miejsce po bardzo emocjonującym wyścigu finałowym.

Biało-Czerwone długo przewodziły stawce wyścigu finałowego. Z każdym kolejnym metrem przybliżały się do medalu, a przez pewien czas w zasięgu było nawet złoto. Przed ostatnimi 500 metrami Polki miały blisko 1,5 sekundy przewagi nad drugimi Niemkami.

W kluczowej części wyścigu rywalki zaczęły naciskać coraz mocniej, a nasze reprezentantki nie zdołały utrzymać tak mocnego tempa. Niemki pewnie objęły prowadzenie i jako pierwsze przekroczyły metę, a drugie miejsce na ostatnich metrach wydarły Holenderki.