MotoGP: Jorge Lorenzo z pole position w Brnie

Jorge Lorenzo wystartuje z pole position do wyścigu o Grand Prix Czech na torze w Brnie. Hiszpan okazał się najlepszy w sobotnich kwalifikacjach. Tuż za nim sklasyfikowany został Marc Marquez.

Łukasz Kuczera
W pierwszej części sesji kwalifikacyjnej najlepiej spisali się Pol Espargaro oraz Cal Crutchlow i to oni otrzymali możliwość walki o pole position w kolejnym etapie "czasówki". Na tym etapie kwalifikacji z rywalizacji odpadli m. in. Danilo Petrucci, Scott Redding oraz Aleix Espargaro.
W drugiej części kwalifikacji dobrą dyspozycję z wcześniejszych treningów potwierdził Jorge Lorenzo. Zawodnik Movistar Yamaha MotoGP pokonał jedno okrążenie toru w Brnie w czasie 1:54.989, co okazało się najlepszym rezultatem weekendu.

Niewiele wolniejszy od Lorenzo okazał się Marc Marquez. Hiszpan najlepszy rezultat ustanowił podczas swojego ostatniego przejazdu i był on gorszy od czasu "Por Fuery" o 0.074 s. Dało to aktualnemu mistrzowi świata drugą pozycję w kwalifikacjach.

W pierwszym rzędzie na starcie do niedzielnego wyścigu zobaczymy również Valentino Rossiego. Włoch przyzwyczaił swoich fanów do kiepskich wyników w kwalifikacjach, jednak w Brnie spisał się przyzwoicie. Zajął trzecie miejsce ze stratą 0.364 s. do Lorenzo, co daje mu nadzieje na walkę o zwycięstwo w niedzielę.

MotoGP: Ostatni trening w Brnie dla Jorge Lorenzo

Czy Jorge Lorenzo po wyścigu o Grand Prix Czech będzie nowym liderem klasyfikacji mistrzostw świata MotoGP?