MotoGP: Ostatni trening w Brnie dla Jorge Lorenzo

Ostatni trening przed wyścigiem o Grand Prix Czech na torze w Brnie zakończył się zwycięstwem Jorge Lorenzo. Kolejne miejsca zajęli Valentino Rossi oraz Marc Marquez.

Łukasz Kuczera
Jorge Lorenzo wyrasta na głównego faworyta wyścigu o Grand Prix Czech. Hiszpański motocyklista wygrał trzy z czterech sesji treningowych na torze w Brnie. Podczas ostatniego treningu wykręcił czas 1:56.274.
Bardzo blisko Lorenzo znalazł się Valentino Rossi, który w sobotę wyraźnie podkręcił tempo. Rossi zakończył czwarty trening na drugiej pozycji, ale ze stratą do najszybszego zawodnika wynoszącą jedynie 0.097 s. Za plecami Lorenzo i Rossiego uplasował się Marc Marquez. Aktualny mistrz świata był wolniejszy od Lorenzo o 0.175 s.

W trakcie czwartej sesji treningowej niegroźne upadki zanotowali Pol Espargaro oraz Yonny Hernandez. Hiszpan i Kolumbijczyk powrócili do alei serwisowej o własnych siłach i ich występ w kwalifikacjach nie jest zagrożony.