MotoGP: zaskakujący trening w Walencji, fatalny rezultat Valentino Rossiego

Dość niespodziewanie Andrea Iannone okazał się najszybszy podczas pierwszego treningu przed wyścigiem o Grand Prix Walencji. Kolejne miejsca zajęli Jack Miller i Pol Espargaro. Fatalnie spisał się Valentino Rossi. Włoch był osiemnasty.

Łukasz Kuczera
Andrea Iannone Materiały prasowe / Michelin / Andrea Iannone
W piątkowy poranek zawodników MotoGP w Walencji zaskoczyła pogoda, a mianowicie chłód. Na torze imienia Ricardo Tormo jest ledwie 8 st. C, a przez to asfalt jest bardzo zimny i trudno odpowiednio dogrzać opony. Doprowadziło to do kilku, na szczęście niegroźnych, upadków.

Dobrze w takich warunkach radził sobie Marc Marquez, który na początku treningu ustanawiał najlepsze czasy. Później tempo Hiszpana, który w niedzielę ma szansę na obronę tytułu mistrzowskiego, spadło. Wiele wskazuje na to, że 24-latek skupił się na pracy pod kątem wyścigu i sprawdzał swoje tempo na długich przejazdach.

Sytuację wykorzystał Andrea Iannone. Zawodnik Suzuki pokonał jedno okrążenie w czasie 1:31.045, co okazało się najlepszym rezultatem podczas porannego treningu. Kolejne miejsca zajęli, dość niespodziewanie, Jack Miller i Pol Espargaro.

Jak najszybciej o porannej sesji będzie chciał zapomnieć Valentino Rossi. Włoch, który nie ukrywa, że nie lubi obiektu w Walencji, wykręcił dopiero osiemnasty rezultat. Jego strata do Iannone wyniosła aż 1.493 s.