Porsche Supercup: Punkty dla Kuby Giermaziaka!

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W pierwszym wyścigu nowego sezonu Porsche Supercup na torze Catalunya, Kuba Giermaziak zajął 9. miejsce. Polak zanotował awans o kilka pozycji w porównaniu do kwalifikacji. Zawody wygrał Earl Bamber.

Pierwszym zwycięzcą wyścigu Porsche Supercup w sezonie 2014 został Earl Baber. Kierowca zespołu Konrad Motorsport, objął prowadzenie po starcie i nie oddał go do samego końca. Na drugim miejscu podium stanął Philipp Eng, a trzecią lokatę wywalczył Ben Barker, który reprezentuje zespół Verva Lechner Racing. [ad=rectangle] Kuba Giermaziak był 9. Polski kierowca awansował o kilka pozycji w porównaniu do kwalifikacji (startował z 14. pola). O pechu może mówić drugi z Polaków - Robert Lukas, który wypadł z toru i zakończył wyścig w pułapce żwirowej, już na pierwszym okrążeniu.

Odpadł także jeden z faworytów - Michael Ammermüller, który miał problemy techniczne jeszcze przed rozpoczęciem okrążenia formującego.

Kolejny wyścig już za dwa tygodnie. Kierowcy będą ścigać się na ulicach Monte Carlo.