Carrera Cup: Polski zespół liderem mistrzostw!

Connor de Phillippi z polskiego zespołu Forch Racing został zwycięzcą drugiego wyścigu Porsche Carrera Cup na Węgrzech. Bielski zespół przesunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej zespołów.

Rafał Lichowicz
Connor de Philippi wygrał drugi wyścig na Hungaroringu prowadząc pewnie od startu do mety. Kierowca startujący z numerem 9 powrócił tym samym na prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu po wczorajszej porażce z Christianem Engelhartem.
Na drugiej pozycji wyścig ukończył Duńczyk Nicki Thiim, który skutecznym atakiem na jednym z okrążeń minął Philippa Enga. Za plecami Austriaka linię mety minął jego kolega z zespołu Sven Müller.

Swoje szanse na dobry rezultat zaprzepaścili Michael Ammermüller i Earl Bamber. Niestety kolizja obu zawodników na pierwszym zakręcie utrudniła skutecznie jazdę Robertowi Lukasowi.

Jedyny Polak w stawce 37 zawodników stracił przez to dobrą siódmą pozycję startową. Niestety kilka okrążeń później Lukas musiał wycofać się z wyścigu po kolizji z Niclasem Kentenichem.

W klasyfikacji generalnej kierowców po sześciu wyścigach pucharu Carrera Cup prowadzi Connor de Phillippi (89pkt) przed Christianem Engelhartem (71pkt) i Christopherem Zoechlingiem (66pkt). Robert Lukas spadł na 8. miejsce (46pkt).

W zestawieniu drużynowym na czoło wysunął się bielski zespół Forch Racing. Ekipa dowodzona przez Wiesława Lukasa ma 139 punktów i o dwa oczka wyprzedza niemiecki team Konrad Motorsport.