WTCC: Perfekcyjny weekend w wykonaniu Jose Lopeza

Komplet punktów wywalczył podczas weekendu w Termas de Rio Hondo lider cyklu WTCC, Jose Maria Lopez. Argentyńczyk po zwycięstwie w pierwszym wyścigu był bezkonkurencyjny także w drugiej odsłonie.

Redakcja
Redakcja
Wypełnione po brzegi trybuny toru w Termas de Rio Hondo oczekiwały dwóch zwycięstw "Pechito" Lopeza w domowej rundzie cyklu WTCC. Lider mistrzostw nie zawiódł i do zwycięstwa w pierwszym niedzielnym wyścigu dołożył jeszcze bardziej efektowny triumf w drugim starcie.

Mimo startu z odległego dziesiątego pola Lopez bez problemów odrabiał kolejne pozycje wykorzystując moc swojego Citroena C-Elysée. Argentyńczyk na 10 okrążeniu wyprzedził ostatniego z rywali Roba Huffa i po raz drugi tego samego dnia minął linię mety na pierwszej pozycji.

Sukces Huffa, który ukończył wyścig na drugim miejscu był tym większy, iż było to pierwsze podium w historii startów Łady w WTCC. Na trzeciej pozycji finiszował Yvan Muller, który podobnie jak Lopez startował z piątego rzędu.

W klasyfikacji mistrzostw świata prowadzi Jose Maria Lopez, który ma 310 punktów. Drugi Yvan Muller zgromadził 250 punktów, a trzeci Sebastien Loeb 213 oczek. Za kierowcami Citroena plasuje się dwóch zawodników Hondy - Tiago Monteiro (146 pkt.) oraz Gabriele Tarquini (121).