Kolejny udany występ duetu Marcinkiewicz-Kręski

W drugim wyścigu GT4 European Series Northern Cup Maciej Marcinkiewicz i Łukasz Kręski uplasowali się na 11. pozycji. Był to trzeci rezultat w klasie AM, w której startują Polacy.

Łukasz Kuczera
Maserati Granturismo MC GT4 Materiały prasowe / Maserati Granturismo MC GT4
W sobotę na Slovakiaringu rozegrano pierwszy wyścig GT4 European Series Northern Cup. Łukasz Kręski i Maciej Marcinkiewicz ukończyli go na szesnastej pozycji, co było czwartym rezultatem w klasie AM. Polacy liczyli, że w niedzielę uda im się co najmniej powtórzyć tak dobry wynik.

Niedzielna rywalizacja ułożyła się po myśli polskiego duetu. Dobrym tempem na początku wyścigu popisywał się Kręski, ale w samochód polskiego duetu z prawej strony uderzyło Porsche Cayman, a z lewej Maserati. Marcinkiewicz i Kręski wzięli się za odrabianie strat. Ambitna walka i nadrabianie straconych pozycji na pierwszym okrążeniu zaowocowało 11. miejscem w stawce wszystkich aut i znakomitą trzecią lokatą w AM. Pod koniec wyścigu refleksem musiał wykazać się Marcinkiewicz. Polskiemu kierowcy udało się ominąć obracające się dwa samochody.

Przygody w trakcie wyścigu mieli też Piotr i Antoni Chodzenowie. Samochód drugiej polskiej ekipy wypadł z toru na dziesiątym okrążeniu i tym samym Biało-Czerwoni stracili sporo czasu. Ostatecznie sklasyfikowano ich na 21. pozycji.

Wyścig zakończył się wygraną Eike Angermayra i Reinhard Koflera. Austriacy, mający do dyspozycji samochód KTM X-Bow GT4, pokonali dystans 24 okrążeń w nieco ponad godzinę.