Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Gosia Rdest kandydatką do W Series. To druga Polka na liście

Zostały opublikowane kolejne nazwiska zawodniczek, które powalczą o miejsce w tzw. W Series, gdzie będą ścigać się same kobiety. Do grona kandydatek dołączyła Gosia Rdest.

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Gosia Rdest Materiały prasowe / Cezary Janczura / Na zdjęciu: Gosia Rdest
Wcześniej w gronie kandydatek znalazła się inna Polka, Natalia Kowalska. Teraz do listy wraz z innymi zawodniczkami dopisana została Gosia Rdest. Spośród 60 kobiet, zostanie wybranych 18, które w sezonie 2019 rozpoczną rywalizację w W Series.

"Początkowo nie myślałam o możliwości wzięcia udziału w W Series. Skupiam się głównie na wyścigach w klasie GT. Jestem obecna na torach wyścigowych już od 10 lat i z powodzeniem rywalizuję z mężczyznami. Jest to na pewno projekt innowacyjny i pionierski, stanowiący bardzo wyraźny moment w historii kobiet w motorsporcie. Z tego właśnie powodu, chciałabym być jego częścią. Chciałabym mieć możliwość tworzenia tej historii i obserwacji uczestniczącej. To może być niezwykle ważne doświadczenie" - napisała Rdest na swoim profilu społecznościowym.

- Nie ukrywam także, że perspektywa ścigania się ponownie bolidem jednomiejscowym, w dodatku bez konieczności wnoszenia horrendalnego budżetu, okazała się bardzo kusząca. Byłoby to dla mnie z pewnością cenne doświadczenie oraz co tu kryć - po prostu duża przyjemność - dodała.

Ostateczna lista startowa zostanie wyłoniona po trzydniowych eliminacjach w styczniu, w trakcie których kobiety dostaną do dyspozycji bolid F3. Kalendarz ma się składać z sześciu rund.

W procesie eliminacji za ocenę jazdy poszczególnych zawodniczek odpowiedzialni będą m.in. byli kierowcy F1 - David Coulthard i Alex Wurz, a także dyrektor serii Dave Ryan.

ZOBACZ WIDEO Przygoński trzyma kciuki za Kubicę. "Najważniejsze, żeby cieszył się jazdą"
Czy w W Series znajdzie się reprezentantka Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook.com / GosiaRdestOffici
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×