Plotki ws. Roberta Kubicy podsycone. Wszystko przez kierowcę z jego zespołu

Robert Kubica myśli nad startami w wyścigach długodystansowych WEC. Plotki ws. możliwego dołączenia Polaka do mistrzostw świata podsycił Ferdinand Habsburg, który ma podobne plany jak Kubica.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica (po lewej) i Ferdinand Habsburg Twitter / FHabsburg62 / Na zdjęciu: Robert Kubica (po lewej) i Ferdinand Habsburg
Robert Kubica szykuje się do startu w Daytona 24h (30-31 stycznia) w barwach duńskiego High Class Racing. Polak tworzy załogę wspólnie z Ferdinandem Habsburgiem, Dennisem Andersenem i Andersem Fjordbachem. Docelowo Kubica chciałby też startować w wyścigach długodystansowych WEC.

Startów w WEC pewni są Fjordbach i Andersen, bo zespół High Class Racing zgłosił się już do długodystansowych mistrzostw świata w kategorii LMP2. Dla Kubicy i Habsburga w tej ekipie nie będzie miejsca, bo już wcześniej sformułowała ona swój skład.

Robert Kubica i Ferdinand Habsburg ostatnio są jednak łączeni z belgijskim zespołem WRT, który właśnie dołączył do wyścigów dystansowych WEC. Belgowie jak dotąd przedstawili nazwisko tylko jednego kierowcy - Robina Frijnsa.

ZOBACZ WIDEO: Branża fitness nie ma wyjścia. "Pomoc od rządu praktycznie nie istnieje"

Plotki ws. wspólnych startów Kubicy i Habsburga w WEC podsycił sam Austriak. "Zaczynałem jako kibic, a teraz jestem jego zespołowym kolegą. Może w przyszłości zostaniemy najlepszymi przyjaciółmi?" - napisał Habsburg na Twitterze i zaprezentował zdjęcie z przygotowań do Daytona 24h.

Dla Kubicy rywalizacja w WEC byłaby szansą do regularnych występów w sezonie 2021. Kampania długodystansowych mistrzostw świata składa się z sześciu rund, więc występy w nich można połączyć z pracą na rzecz Alfy Romeo w Formule 1.

Czytaj także:
Kontrowersyjny Brytyjczyk chwali Roberta Kubicę
Zespół Kubicy w dobrej sytuacji. Drugie miejsce w kwalifikacjach

Czy chciałbyś, aby Robert Kubica brał udział w wyścigach długodystansowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×