Coś pięknego. Polak medalistą mistrzostw Europy!

Z bardzo dobrej strony podczas mistrzostw Europy w Zagrzebiu pokazał się Sebastian Jezierzański. Reprezentant Polski zakończył zmagania z medalem.

Mateusz Domański
Myles Nazem Amine vs Sebastian Jezierzański PAP/EPA / Myles Nazem Amine vs. Sebastian Jezierzański
"Sebastian Jezierzański brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Zagrzebiu w kategorii wagowej do 86 kg!!!!" - podał Polski Związek Zapaśniczy za pośrednictwem Facebooka.

W walce o brązowy medal Sebastian Jezierzański rywalizował z Georgijem Rubaevem z Mołdawii. Starcie zakończyło się remisem. Ostatecznie jednak zwycięzcą ogłoszono Polaka. Wszystko dlatego, że uzyskał punkt po akcji.

Jezierzański w trakcie rywalizacji o trzecie miejsce prezentował defensywne nastawienie. Sędziowie to dostrzegli i nakazali, by w ciągu 30 sekund przeprowadził akcję techniczną. Niestety, to się nie udało.

Później Polak był już bardziej aktywny i zdołał wywalczyć trzecie miejsce. Brązowy medal mistrzostw Europy zapisał na swoim koncie drugi rok z rzędu.

W 1/8 finału reprezentant Polski pokonał Niemca Larsa Schaefle (6:1). W ćwierćfinale rozprawił się z Gruzinem. Tariela Gafrindaszwiliego pokonał 3:2. W półfinale natomiast musiał uznać wyższość zawodnika z San Marino. Z Mylesem Nazemem Aminem przegrał 2:3.