Niezły występ Agaty Barwińskiej. Druga dziesiątka polskiej żeglarki

PAP/EPA / Sebastien Nogier / Na zdjęciu: Agata Barwińska

Choć o awans do wyścigu medalowego będzie trudno, doceniamy dobry występ. Agata Barwińska zajęła drugie miejsce w siódmym wyścigu żeglarskim w klasie ILCA6. To pozwoliło jej awansować do drugiej dziesiątki.

Olimpijskie zmagania w tej klasie trwają już od czterech dni. Po trzecim (czyli sześciu wyścigach) Agata Barwińska zajmowała 21. lokatę. W niedzielę jednak siódmy wyścig ukończyła na drugim miejscu - za Turczynką Ecem Guzel - zaś ósmy - na dwudziestej pozycji.

To jednak pozwoliło reprezentantce Polski awansować w klasyfikacji generalnej na 16. pozycję. Jednak o miejsce w czołowej "10", która popłynie we wtorek w wyścigu medalowym. Fazę eliminacyjną zwieńczą dwa wyścigi w poniedziałek.

Wśród panów wciąż daleko w klasyfikacji plasuje się Michał Krasodomski. W niedzielę zawodnik AZS AWFiS Gdańsk zajął 17. miejsce w 7. wyścigu, co było jego najlepszym jak dotąd osiągnięciem podczas regat olimpijskich, ale w kolejnym etapie był dopiero 38. W ogólnej punktacji Polak jest czterdziesty.

Tymczasem wystartowały zmagania kitesurferów i kitesurferek. I tutaj mamy dobre informacje - dziewiąte miejsce po pierwszych czterech wyścigach zajmuje Julia Damasiewicz, która była 6., 8., 11. i 7., co przekłada się na dziewiątą lokatę.

Falstart w pierwszym wyścigu kategorii mężczyzn zaliczył Maks Żakowski i w związku z tym został z niego zdyskwalifikowany. Dalej dopływał na pozycjach numer 11., 14. i 15. Tutaj jednak - oczywiście jeśli aura pozwoli - do rozegrania jest jeszcze 12 wyścigów, a do półfinału awansuje najlepsza dziesiątka.