Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Weymouth: tylko załoga 470 kobiet w wyścigu medalowym

Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska żeglujące w klasie 470, pomimo gorszej dyspozycji w sobotnich wyścigach, utrzymały miejsce dziesiątce regat PŚ na olimpijskim akwenie w Weymouth.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Robert Hajduk / PZŻ

Dzięki temu jako jedyna polska załoga, zapewniły sobie prawo startu w niedzielnym wyścigu medalowym. Żeglarze wrócili na wodę po dniu przerwy spowodowanej zbyt słabym wiatrem.

Nasze zawodniczki z Energa Sailing Team Poland po dwóch dniach rywalizacji plasowały się na szóstej pozycji. Podczas trzeciego dnia zmagań panie dopłynęły do mety na miejscach 14, 10 oraz ponownie 14 i spadły na dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Udało im się jednak zachować prawo startu w wyścigu medalowym, który zaplanowany jest na niedzielę.

Natomiast z dnia na dzień coraz lepiej radzili sobie pływający w klasie 49er Tomasz Januszewski z Jackiem Nowakiem. Panowie po czwartkowych "biegach" awansowali na dwudzieste siódme miejsce w "generalce", a po sobotnich miejscach 25, 13 i dwukrotnie piątym, wskoczyli do drugiej dziesiątki na pozycję dziewiętnastą.

Z kolei odwrotnie wiodło się Łukaszowi Przybytkowi i Pawłowi Kołodzińskiemu (również 49-er). Patroni Programu Energa Sailing po pierwszym dniu zajmowali miejsce pierwsze, później spadli aż na osiemnaste, a po dzisiejszych wyścigach zsunęli się jeszcze o kilka pozycji na miejsce dwudzieste czwarte. To efekt tego, że minęli metę na pozycjach 16, 15 i dwukrotnie byli sklasyfikowani na końcu stawki.

Znacznie lepiej pływał w sobotę w klasie Laser Kacper Ziemiński. Nasz żeglarz zajął podczas trzech dzisiejszych wyścigów miejsca 9, 11 i 8, co pozwoliło mu awansować aż o piętnaście pozycji w klasyfikacji generalnej - z trzydziestej drugiej na siedemnastą.

Nasz finnista Piotr Kula także zanotował awans w ogólnej klasyfikacji zawodów, ale tylko o jedno "oczko". Piotrek był dziś 20, 7 oraz 12 i zatrzymał się na osiemnastej pozycji, odbywając wcześniej "wędrówkę" od początku regat od miejsca dwudziestego pierwszego, przez dziewiętnaste aż do stanu obecnego.

W rywalizacji kiteboardzistów nadal piąte miejsce zajmuje Błażej Ożóg.

Maciej Frąckiewicz, WP

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×