Weymouth: Polki dziesiąte, drugie miejsce Ożóga!

Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska żeglujące w klasie 470 zajęły dziewiąte miejsce w wyścigu medalowym i ostatecznie zakończyły regaty PŚ na olimpijskim akwenie w Weymouth na 10 miejscu.

Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Robert Hajduk / PZŻ

Była to jedyna polska załoga, która po sobotnich biegach była pewna startu w niedzielę. Świetnie zaprezentował się natomiast nasz kiteboardzista Błażej Ożóg, który zajął drugie miejsce.

Nasze zawodniczki z Energa Sailing Team Poland przed dzisiejszym wyścigiem 470-ek plasowały się na dziewiątej pozycji. Na metę wpłynęły na tym samy miejscu, ale jedne z rywalek zajęły lepsze miejsce i Polki ostatecznie zakończyły regaty na dziesiątej pozycji w klasyfikacji generalnej. Zwyciężyły Brytyjki Hannah Mills i Saskia Clark.

Bardzo dobrze na angielskich wodach zaprezentował się kiteboardzista Błażej Ożóg. Polski zawodnik przez całe zawody był piąty, ale dziś poszło mu znacznie lepiej i wywalczył drugą pozycję na koniec regat. Błażej przegrał tylko z Hiszpanem Florianem Trittelem.

Pozostali Polacy zakończyli swój udział po sobotnich wyścigach. W klasie 49er Tomasz Januszewski z Jackiem Nowakiem zajęli miejsce dziewiętnaste, a Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, którzy prowadzili po pierwszym dniu zmagań, zakończyli zawody na dwudziestej czwartej pozycji. Najlepsi w tej klasie okazali się Peter Burling i Blair Tuke z Nowej Zelandii.

W klasie Laser Kacper Ziemiński zajął siedemnaste miejsce. Wygrał reprezentant Niemiec Philipp Buhl. Piotr Kula wśród finnistów od początku regat odbył drogę od miejsca dwudziestego pierwszego przez dziewiętnaste i zatrzymał się na osiemnastej pozycji. W tej klasie najlepszy był przedstawiciel gospodarzy Giles Scott.