VGSD: Guido i Cattarozzi mistrzami Europy w klasie Laser 4.7

Włoch Gallinaro Guido oraz jego rodaczka Federica Cattarozzi wywalczyli tytuły mistrzów Europy w klasie Laser 4.7, które rozgrywane są w ramach regat Volvo Gdynia Sailing Days 2015.

Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZŻ

Prowadzenia nie utrzymali Holender Stijn Paardekooper i Rosjanka Waleria Łomaczenko. Srebrne medale wywalczyli także reprezentanci Włoch Alessandro Fornasari oraz Elisa Navoni.

Paardekooper był liderem przez dwa ostatnie dni oraz po pierwszym dzisiejszym wyścigu. Jednak w ostatnim "biegu" minął linię mety dopiero jako czterdziesty czwarty zawodnik i w klasyfikacji generalnej spadł na trzecie miejsce. Z kolei Guido był przed piątkowym ściganiem dopiero ósmy, ale zajął miejsca dziesiąte oraz trzecie i pozwoliło mu to na zdobycie złotego medalu. Srebrny medal przypał jego rodakowi Alessandro Fornasari.

Jeszcze mniej szczęścia niż Holender Paardekooper miała zajmująca wśród dziewcząt pierwsze miejsce po środzie i czwartku Rosjanka Waleria Łomaczenko. Reprezentantka Rosji w pierwszym dzisiejszym starcie została sklasyfikowana na ostatniej pozycji, bo nie ukończyła wyścigu, a w następnym była dopiero dwudziesta ósma i z pozycji lidera spadła aż na szóste miejsce. Mistrzostwo Europy wywalczyła Włoszka Federica Cattarozzi, która przystąpiła do dzisiejszej rywalizacji z szóstego miejsca. Srebro zdobyła jej rodaczka Elisa Navoni, a brąz Hiszpanka Carlota Sanchez.

Piątek nie był udanym dniem dla Wojciecha Kamińskiego (JKW Poznań), który zajął miejsca 47. oraz 40. i spadł z miejsca trzydziestego trzeciego na czterdzieste siódme. Z kolei Szymon Kowalski (TKŻ Toruń) był dziś 17. oraz 12. i awansował o dwa miejsca na dwudziestą czwartą pozycję. Marcel Marciniak (AZS Poznań) po piątkowych startach (miejsca 39. i 16.) zakończył zawody na trzydziestym pierwszym miejscu (wcześniej miejsce 38.), a Damian Kosmalski (CHKŻ Chojnice) po miejscach 51. i 13 awansował z pozycji czterdziestej pierwszej na trzydziestą czwartą.

Najlepiej z Polek zaprezentowała się Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława), która najpierw była dwudziesta pierwsza, a następnie zaliczyła falstart i ukończyła regaty na dwudziestej trzeciej pozycji. Miejsce niżej jest Marta Weiss (MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko), która była dziś dziesiąta oraz dwunasta. Na dwudziestym szóstym miejscu uplasowała się Wiktoria Lehmann (AZS Poznań), która była w piątek piętnasta i dwudziesta druga. Z kolei Katarzyna Harc (TS Kuźni Rybnik) minęła linię mety najpierw jako czterdziesta siódma, a następnie miała falstart i została sklasyfikowana na trzydziestym drugim miejscu.

Trzydziesta szósta jest Magda Placzke, "oczko" niżej znajduje się Aleksandra Puzyna, a trzydziesta dziewiąta jest Monika Kłopotowska (MKS 2 Warszawa). Czterdzieste drugie miejsce zajęły Anna Michalska, czterdzieste trzecie Natalia Bazylko, a czterdzieste szóste Karolina Mikulec. Z kolei czterdziesta siódma była Julia Okońska, pięćdziesiąta pierwsza była Karolina Blaszak, a pięćdziesiąta ósma Sieczkowska Julia. Jeszcze niżej uplasowały się Natalia Jablonska (59. miejsce), Agata Nowara (63. miejsce), Zuzanna PuŸniak (64. miejsce), Kinga Gawlińska (65. miejsce).