WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

MŚ w klasie 49er: bardzo dobry początek Przybytka i Kołodzińskiego

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) bardzo dobrze rozpoczęli mistrzostwa świata w klasie 49er. Reprezentanci Energa Sailing Team Poland po pierwszym dniu rozgrywanych w Buenos Aires w Argentynie zawodów zajmują trzecie miejsce.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / 49er.org / Ricardo Pinto

Zawodnicy startowali dziś w trzech wyścigach i byli podzieleni na dwie grupy. Ambasadorzy programu Energa Sailing od początku pokazali, że są dobrze przygotowani do regat i w pierwszym wyścigu w swojej grupie minęli linię mety na siódmej pozycji. W kolejnym przypłynęli na szóstym miejscu, a poniedziałkową rywalizację zakończyli drugim miejscem i w klasyfikacji generalnej zajmują bardzo dobrą trzecią pozycję.

Druga polska załoga - Tomasz Januszewski i Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn) - poradziła sobie trochę gorzej. Wicemistrzowie Polski, będący w innej grupie niż Łukasz z Pawłem, rozpoczęli argentyńskie zawody od zajęcia dwudziestego drugiego miejsca. W następnym nasi żeglarze pokazali, że także potrafią skutecznie rywalizować z najlepszymi załogami i zameldowali się na mecie na szóstym miejscu. Później jednak zajęli piętnaste miejsce i w ogólnej klasyfikacji znajdują się na dwudziestej trzeciej pozycji.

Liderami są reprezentanci Chorwacji, Pavle Kostov i Petar Cupac, którzy w poniedziałek byli czwarci oraz dwukrotnie pierwsi. Na drugiej pozycji plasują się Hiszpanie Carlos Paz Blanco i Anton Paz, którzy trzy razy mijali metę jako drudzy. Obrońcy tytułu, Peter Burling i Blair Tuke z Nowej Zelandii co prawda wygrali dwa wyścigi, ale zaliczyli także wpadkę w postaci osiemnastej pozycji i zajmują obecnie piąte miejsce.

Polacy poza walką o medale, starają się także o zdobycie kwalifikacji olimpijskiej dla kraju oraz dla samych siebie. Na mistrzostwach w Buenos Aires olimpijskie przepustki mogą zdobyć trzy państwa. W tym momencie pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajmują Chorwaci Pavle Kostov i Petr Cupac. Drudzy są nasi rodacy Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, a trzeci są reprezentanci gospodarzy Mario Segers i Federico Villambrosa, którzy w zawodach zajmują szóste miejsce i tracą do Polaków siedem punktów.

Jedno miejsce oraz jeden punkt za nimi jest inna argentyńska załoga - Yago Lange i Klaus Lange. Z kolei na dziewiątej pozycji znajdują się Niemcy Erik Heil i Thomas Ploessel, którzy są czwarci wśród krajów walczących o prawo startu na przyszłorocznych igrzyskach w Rio de Janeiro. Oni tracą do Polaków dziewięć punktów.

Wśród kobiet prowadzą srebrne medalistki z zeszłego roku, Dunki Ida Marie Baad Nielsen i Marie Thusgaard Olsen. Drugie są Francuzki Sarah Steyaert i Aude Compan, a trzecie miejsce zajmują mistrzynie Europy Giulia Conti i Francesca Clapcich z Włoch, które przed rokiem ostatecznie stanęły na najniższym stopniu podium. Broniące tytuu reprezentantki Brazylii Martine Grael i Kahena Kunze są piąte.

Zawody w Buenos Aires potrwają do 21 listopada.

Maciej Frąckiewicz

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×