Ruwiński: Mam nadzieję na pierwsze sukcesy naszych wychowanków w Tokio

- Mam nadzieję, że w Tokio będziemy już mieli szansę patrzeć na pierwsze sukcesy wychowanków naszego programu edukacyjnego - powiedział koordynator programu ENERGA Sailing, Maciej Ruwiński, podczas gali Polskiego Związku Żeglarskiego.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Szymon Sikora / PZŻ / Szymon Sikora / PZŻ

W poniedziałek 30 listopada w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się gala PZŻ. Wręczono na niej kadrowe nominacje dla zawodników, wyróżnienia za osiągnięcia w mijającym sezonie i zaprezentowano cele sportowe na nadchodzący rok. Głównym sponsorem polskich żeglarzy jest Grupa Energa, którą reprezentował na gali Maciej Ruwiński.

Wspólne projekty PZŻ i Grupy Energa nie ograniczają się do wsparcia krajowej elity. Największy program żeglarski w kraju to również edukacja dla najmłodszych, cykl regat w klasie Optimist Energa Sailing Cup, w których startują młodzi zawodnicy zaczynający sportową karierę, a także wsparcie sprzętowe dla 30 ośrodków w całym kraju. Poniedziałkowa gala była również okazją do zaprezentowania koncepcji czwartej edycji programu Energa Sailing, do której nabory rozpoczną się na początku 2016 r.

- Miło mi po raz kolejny na gali związku reprezentować zarząd Energy S.A. Cesze się bardzo, że kolejny rok możemy cieszyć się z sukcesów polskiego żeglarstwa, a drugi rok z rzędu z pracy z kadrą narodową. Niedługo startujemy z bardzo ważną częścią naszej działalności przy żaglach czyli z czwartą edycją programu edukacji żeglarskiej - powiedział koordynator programu ENERGA Sailing.

Ruwiński z nadziejami patrzy w przyszłość i chciałby, aby młodzi zawodnicy, którzy biorą udział w tych szkoleniach edukacyjnych, z sukcesami reprezentowali Polskę na letnich igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

- Mam nadzieję, że w Tokio będziemy już mieli szansę patrzeć na pierwsze sukcesy wychowanków naszego programu edukacyjnego - zakończył.

Maciej Frąckiewicz

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×