WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

PŚ w Miami: dobry początek Białeckiej i Miarczyńskiego

Małgorzata Białecka zajmuje piąte, a Przemysław Miarczyński dziewiąte miejsce w klasie RS:X po pierwszym dniu żeglarskiego Pucharu Świata klas olimpijskich w Miami. Z powodu słabego wiatru nie wszystkie zaplanowane wyścigi udało się przeprowadzić.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Jacek Kwiatkowski / PZŻ

Od początku dnia wiatr nie rozpieszczał organizatorów oraz zawodników, ale udało się rozpocząć ściganie i przeprowadzić część wyścigów w niektórych klasach. Jednak po pewnym czasie prawie w ogóle przestało wiać i sędziowie byli zmuszeni wywiesić flagę odraczającą starty, a rozpoczęte wyścigi zostały przerwane. Sytuacja poprawiła się po około dwóch godzinach i żeglarze mogli wrócić do rywalizacji przy wietrze wiejącym od 5 do 10 węzłów.

Najszybciej ściganie zakończyła klasa 49er, która z trzech planowanych wyścigów, ukończyła dwa. Tomasz Januszewski i Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn) zajęli w swojej grupie piętnaste, a następnie szesnaste miejsce i w klasyfikacji generalnej znajdują się na dwudziestej piątej pozycji. Na prowadzeniu po miejscach pierwszym i trzecim znajdują się reprezentanci Portugalii Jorge Lima i Jose Costa. Drugie miejsce zajmują Austriacy Nico Delle-Karth i Nikolaus Resch (miejsca 3. i 2.). Za nimi plasują się James Peters i Fynn Sterritt z Wielkiej Brytanii (miejsca 2. i 5.).

Jedyną klasą w której udało się przeprowadzić wszystkie planowane na poniedziałek wyścigi był Laser, ale było ich o jeden mniej niż w klasie 49er. Tutaj ze zmiennym szczęściem radził sobie nasz olimpijczyk Kacper Ziemiński (SEJK "Pogoń" Szczecin), który najpierw dopłynął do mety na dwudziestym pierwszym miejscu w swojej grupie, a następnie był szósty i w ogólnej klasyfikacji jest dwudziesty czwarty. Prowadzi mistrz Europy Rutger van Schaardenburg z Holandii, który był drugi oraz pierwszy. Drugi jest reprezentant Czarnogóry Milivoj Dukić (miejsca 3. i 2.), a trzecie miejsce zajmuje kolejny Holender Nicholas Heiner (miejsca 4. i 5.).

W żeńskim odpowiedniku czyli Laserze Radialu odbył się jeden wyścig. W nim Agata Barwińska (MOS SSW Iława) zajęła dziewiętnaste miejsce w swojej grupie i w klasyfikacji generalnej jest trzydziesta szósta. Pierwsza jest Chinka Lijia Xu, na drugim miejscu plasuje się mistrzyni świata Anne-Marie Rindom z Danii, a za nią jest reprezentantka Belgii Emma Plasschaert.

Pogoda najbardziej popsuła plany klasie RS:X, ponieważ zamiast trzech wyścigów mężczyźni i kobiety mieli tylko jeden. Z dobrej strony pokazała się reprezentująca Polskę na tegorocznych igrzyskach w Rio de Janeiro wicemistrzyni Europy Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot), która zajęła piąte miejsce. Jej klubowe koleżanki Maja Dziarnowska oraz Agnieszka Bilska były kolejno jedenasta i dwudziesta czwarta. Pierwsze miejsce zajmuje brązowa medalistka mistrzostw świata Lilian De Geus z Holandii, druga jest reprezentantka Brazylii Patricia Freitas, a na trzeciej pozycji znajduje się wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy Bryony Shaw z Wielkiej Brytanii.

Jedyny wyścig panów na dziewiątym miejscu ukończył brązowy medalista igrzysk w Londynie Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a sześć pozycji dalej metę osiągnął mistrz Europy Paweł Tarnowski, który również jest wychowankiem sopockiego klubu. Prowadzi Chińczyk Chunzhuang Liu przed swoim rodakiem, wicemistrzem świata Aichenem Wangiem i przed brązowym medalistą mistrzostw świata oraz wicemistrzem Europy Dorianem Van Rijsselberge z Holandii.

Zawody potrwają do soboty 30 stycznia.

Maciej Frąckiewicz

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×