KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

ME w klasie Laser: Rudawski nadal prowadzi, gorszy dzień Ziemińskiego

Marcin Rudawski nadal prowadzi, Jonasz Stelmaszyk jest czwarty, a Kacper Ziemiński spadł na siedemnaste miejsce po kolejnym dniu mistrzostw Europy w klasie Laser i Laser Radial, które odbywają się w Las Palmas w Hiszpanii.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Robert Hajduk / PZŻ

Po tym jak w niedzielę z powodu zbyt silnego wiatru nie udało się rozegrać żadnego wyścigu, organizatorzy przeprowadzili w poniedziałek oraz wtorek po trzy wyścigi dla każdej floty. Jedynie w Laserze Radialu mężczyzn odbyły się dwa starty.

W klasie Laser Standard gorszy dzień zaliczył przygotowujący się do tegorocznych igrzysk w Rio de Janeiro Kacper Ziemiński (SEJK "Pogoń" Szczecin). Reprezentant Energa Sailing Team Poland w pierwszym wtorkowym wyścigu był osiemnasty, następnie minął linię mety dopiero na czterdziestej drugiej pozycji, a na koniec dnia zajął dwunaste miejsce i w efekcie spadł w klasyfikacji generalnej z dobrej siódmej lokaty na siedemnastą.

Prowadzenie utrzymał mistrz świata Nick Thompson z Wielkiej Brytanii, po tym jak był trzeci, później zanotował falstart oraz minął linię mety na szóstej pozycji. Na drugie miejsce awansował reprezentant Argentyny Julio Alsogaray (miejsca 2., 1. i 1.), a na trzecią pozycję wskoczył aktualny wicemistrz świata i Europy Niemiec Philipp Buhl (miejsca 2., 2. i 4.). Broniący tytułu Rutger van Schaardenburg z Holandii (miejsca 20., 15. i 13.) znajduje się dopiero na dwudziestym szóstym miejscu.

Awans o jedenaście pozycji zanotował Tadeusz Kubiak (SEJK "Pogoń" Szczecin), po tym jak w swojej grupie zajął miejsca piąte, trzydzieste oraz trzydzieste drugie i jest obecnie pięćdziesiąty pierwszy. Osiemdziesiąty pierwszy jest Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) - miejsca 33., falstart (64) i 38., na dziewięćdziesiątej pierwszej pozycji znajduje się Aleksander Arian (UKS Sailing Team Rzeszów) - miejsca 42., 35. i 46., sto trzynasty jest Jakub Rodziewicz (SEJK "Pogoń" Szczecin) - miejsca 44., 52. i 45., a dwie pozycje dalej plasuje się zawodnik klubu ŻLKS Poznań Dawid Kania (miejsca 52., 47. i 53.).

W klasie Laser Radial mężczyzn nadal na prowadzeniu umocnił się broniący tytułu Marcin Rudawski (MKS "Dwójka" Warszawa), który był tego dnia drugi oraz pierwszy. Na drugie miejsce awansował reprezentant Hiszpanii Alejandro Bethencourt Fuentes (miejsca 1. i 3.), ale do naszego zawodnika traci aż trzynaście punktów. Tuż za nim z taką sama ilością punktów znajduje się jego rodak Ismael Iess (miejsca 6. i 2.). Z kolei dwa punkty za nim plasuje się Jonasz Stelmaszyk (CŻ Szczecin), po tym jak najpierw dopłynął do mety na dziewiętnastej pozycji, a później był czwarty. Dzień wcześniej Polak zajmował trzecie miejsce.

W Laserze Radialu kobiet lepiej niż w poniedziałek poradziła sobie Agata Barwińska (MOS SSW Iława) i po miejscach piętnastym, piątym oraz dziewiętnastym awansowała z pozycji czterdziestej piątej na trzydziestą piątą. Natomiast siedemdziesiąta szósta jest reprezentująca klub CŻ Szczecin Anna Brzozowska (miejsca 21., 31. i 40). W pierwszej trójce nie zaszły żadne zmiany. Prowadzi wicemistrzyni świata Holenderka Marit Bouwmeester (miejsca 2., 2. i 3.), która jest także wicemistrzynią olimpijską z Londynu, drugie miejsce zajmuje reprezentantka Szwecji Josefin Olsson (miejsca 2., 2. i 8.), a trzecia jest broniąca brązowego medalu Tuula Tenkanen (miejsca 17., 1. i 1.) z Finlandii.

Zawody potrwają do piątku 4 marca.

Maciej Frąckiewicz

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×