ME w kitesurfingu: Ożóg i Żakowski w wyścigach finałowych

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook /  /
Facebook / /
zdjęcie autora artykułu

Błażej Ożóg i Maksymilian Żakowski zapewnili sobie prawo startu w niedzielnych wyścigach finałowych podczas mistrzostw Europy w kitesurfingu w konkurencji race (wyścig), które odbywają się we włoskiej miejscowości Cagliari na Sardynii.

W tym artykule dowiesz się o:

W sobotę, która była ostatnim dniem wyścigów półfinałowych zostały przeprowadzone cztery wyścigi dla grupy złotej i pięć dla srebrnej. Na niedzielę zaplanowane są cztery wyścigi finałowe dla pierwszych dziesięciu zawodników klasyfikacji generalnej.

Tam zobaczymy dwóch Polaków, brązowego medalistę ubiegłorocznych mistrzostw świata, Błażeja Ożóga (SKŻ Ergo Hestia Sopot) oraz srebrnego medalistę w Pucharze Europy oraz mistrza Polski, Maksymiliana Żakowskiego (KS Dobra Marina).

Ten pierwszy podczas sobotniej rywalizacji zajmował miejsca piąte, siódme, ponownie piąte oraz dziewiąte i w całych zawodach awansował z pozycji dziewiątej na siódmą. Z kolei Żakowski pływał ze zmiennym szczęściem i po tym jak dwukrotnie był dwudziesty pierwszy, a później ósmy oraz szósty, spadł z lokaty szóstej na dziesiątą.

ZOBACZ WIDEO Rio 2016: Fawele, czyli ciemna strona Brazylii (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

- Ostatni dzień półfinałów za nami. Dzisiaj poszło mi zdecydowanie lepiej niż wczoraj. Parę dobrych wyścigów i wskoczyłem na 7. pozycję. Maks również załapał się do pierwszej dziesiątki, pomimo sporych problemów ze sprzętem. Minimum zostało wykonane, bo dwóch Polaków znalazło się w top 10! Jutro zaczynamy finały, czyli 4 wyścigi tylko dla pierwszej dziesiątki. Jest bardzo ciasno z punktami więc jest o co walczyć - skomentował rywalizację podczas przedostatniego dnia zawodów Błażej Ożóg.

Natomiast po raz kolejny minimalny awans zanotował młody Tomasz Glazik (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który po miejscach piętnastym, siedemnastym, trzynastym oraz osiemnastym przesunął się z pozycji osiemnastej na siedemnastą.

Liderem ponownie został mistrz świata Maxime Nocher z Monako, który wygrał cztery sobotnie wyścigi. Na drugą pozycję awansował broniący tutaj złotego medalu wicemistrz świata, Oliver Bridge z Wielkiej Brytanii (miejsca 2., 2., 18. i 2.), który traci do lidera aż dziewięć punktów. Trzecią lokatę zajmuje Włoch Riccardo Andrea Leccese (miejsca 3., 6., 6. i 8.).

Maciej Frąckiewicz

ZOBACZ WIDEO Biało-Czerwoni do Rio: Piotr Myszka i Małgorzata Białecka (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: