Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Na Nord CUPie międzynarodowo - Mistrzostwa Polski klasy Micro

W tym roku podczas regat Nord CUP odbędzię się kilka starć wysokiej rangi, w tym międzynarodowe mistrzostwa Polski klasy Micro. Załogi jachtów Micro rozpoczną zmagania 1 lipca. Podczas 3 dni regat zaplanowanych jest 8 startów.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Bartosz Modelski

Gospodarzem imprezy będzie AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku - Górkach Zachodnich. Choć na starcie prawdopodobnie zabraknie ubiegłorocznego triumfatora, Piotra Tarnackiego, to swój start zapowiedzieli już m.in. wielokrotny mistrz świata, Piotr Ogrodnik, mistrz świata Grzegorz Banaszczyk, wicemistrz świata Gennady Svistunov oraz złoty medalista mistrzostw Polski, Rafał Moszczyński.

- Na starcie mistrzostw spodziewamy się czołowych żeglarzy klasy Micro. Liczymy, że o tytuł mistrzowski walczyć będzie kilkanaście załóg z Polski i zagranicy - powiedział Krzysztof Mariański z Polskiego Stowarzyszenia Klasy Micro. W tym roku mistrzostwa Polski rozegrane zostaną tuż po mistrzostwach świata, które odbędą się w połowie czerwca, załogi będą więc dobrze rozgrzane. - Jak zawsze mamy nadzieję na dobrą sportową rywalizację, pozytywne emocje i przyjacielską atmosferę - dodał żeglarz.

Klasa Micro ma za sobą już pierwszą odsłonę tegorocznego Pucharu Polski, Puchar Łodzi. 7-8 maja załogi walczyły o pierwsze punkty pucharowe na Zalewie Włocławskim. Pogoda dopisała i po 9 startach na najwyższym stopniu podium stanęła załoga "Wojownika" z Rafałem Moszczyńskim za sterem. Za nim uplasował się Bartosz Piotrowski z załogą Labesto/Auto Bruno, którzy o włos wyprzedzili ekipę Stawo.pl ze sternikiem Grzegorzem Banaszczykiem. Już teraz widać jak wyrównana jest stawka, a to zapowiada bardzo ciekawą rywalizację podczas kolejnych zmagań regatowych.

Mamy nadzieję, że podczas mistrzostw Polski pogoda dopisze. Wszystkim startującym życzymy pomyślnych wiatrów na mistrzostwach Polski klasy Micro!

ZOBACZ WIDEO Puchar PZŻ: Klepacka i Furmański "pogodzili" rywali w klasie RS:X (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×