KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nord CUP przejmują młodzi żeglarze

Na regatach Nord CUP Gdańsk 2016 rywalizację rozpoczęli najmłodsi adepci sztuki żeglarskiej - przez trzy dni będą ścigać się Optymiści w grupach A i B oraz klasa Open BIC. W czwartek poznamy zwycięzców we wszystkich trzech klasach żeglarskich.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Ze zbiorów Nord CUP

Wprawdzie akwen Zatoki Gdańskiej regularnie gości żeglarzy w różnym wieku, ale młodzież startująca na Optymistach i Openi BIC’ach na regaty Nord CUP wraca po rocznej przerwie. Górki Zachodnie przywitały zawodników słońcem i sprzyjającymi warunkami wiatrowymi - udało się bez problemów rozegrać wszystkie trzy zaplanowane na pierwszy dzień starty, a w sumie, w ciągu wszystkich trzech dni ma być ich 9.

Klasę Open BIC zdominował na otwarciu Tymon Gajdziński z MKZ Arka Gdynia, wygrywając wszystkie trzy wyścigi i zapewniając sobie tym samym sporą przewagę punktową nad kolejnymi zawodnikami. Na drugiej pozycji jest w tej chwili Karol Eriksson, przed Hanną Dmochowską, ale jak to w sporcie bywa, jeszcze wszystko może się zmienić.

Rywalizację wśród Optimistów zdominowały dziewczęta. W grupie A w czołówce jest dużo ciaśniej. Po osiem punktów zdobyli Emilia Roszkowska i Kamil Manowiecki, ale Roszkowska raz przekroczyła metę na pierwszej pozycji, więc to ona jest w tej chwili sklasyfikowana na najwyższym miejscu. Tuż za nimi znajduje się Gabriela Czapska z dorobkiem 12 punktów. Na czele stawki w grupie B, po bardzo dobrych startach - raz pierwsza i dwa razy druga - najwyższą lokatę zajmuje na razie Zofia Czerniawska, przed Ewą Lewandowską i Mateuszem Gąsiorowskim.

Po zejściu na ląd i chwili odpoczynku można było zobaczyć grupki zawodników zgromadzonych wokół trenerów, którzy zapewne dyskutowali na temat wtorkowych wyścigów i taktyki na kolejne dni. Początek środowych startów zaplanowany jest na godz. 11:00. Regaty obserwować można z plaż na Stogach i Sobieszewie.

ZOBACZ WIDEO Olimpijska próba przed polskimi żeglarzami (źródło TVP)
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×